Zgłoś się do "Teatroidy"

4. Regionalny Konkurs Małych Form Teatralnych "Teatroida"

„Może to trywialne, ale w teatrze nie zawsze chodzi o sam spektakl. Czasami ważniejsze jest spotkanie’ (Radosław Krzyżowski) – pasje, które drzemią w młodych ludziach, niewątpliwie należy pielęgnować – nie tylko poprzez umożliwienie im pokazania się, ale także przez rozmowę, wskazówki, propozycje dotyczące dalszej twórczości. Dlatego po raz kolejny „Fundacja Klub KONTRA” będzie gościć młodych pasjonatów teatru w ramach IV Regionalnego Konkursu Małych Form Teatralnych „Teatroida”. Swoje ekspresje początkujący artyści będą mogli zaprezentować jury 27 maja 2014 roku, kiedy w sali kameralnej Teatru JaCy My – mieszczącej się w budynku IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu – rozpoczną się przesłuchania.

Młodzi twórcy, którzy chcą pokazać swój kunszt aktorski na scenie, mogą zgłosić do konkursu spektakl. Swoją szansę mają także osoby, które lepiej czują się z przysłowiową „kartką i długopisem" w ręku – młodzi dramatopisarze kreujący kolejne, niepowtarzalne światy. Inspiracjami dla tegorocznych uczestników „Teatroidy" ma być przede wszystkim dorobek artystyczny i etnograficzny Oskara Kolberga (rok 2014 został ogłoszony jego Rokiem) oraz legendy miasta Bytomia, które obchodzi 760 rocznicę nadania praw miejskich. Zwycięzcy będą mogli zaprezentować swój spektakl w ramach lokalnych obchodów Dnia Dziecka, a być może nawet na ogólnopolskim 9. Przystanku PaT.

Konkurs z roku na rok poszerza kategorie wiekowe uczestników – w tym roku zapraszamy do udziału uczniów szkół podstawowych, gimnazjów a także młodzież ze szkół średnich. Projekt dofinansowany jest ze środków gminy Bytom.
Patronat honorowy nad tegoroczną „Teatroidą" objął Wojewoda Śląski – Piotr Litwa.

Zgłoszenia można nadsyłać do dnia 5 maja 2014 roku na adres „Fundacja Klub KONTRA", plac Sikorskiego 1, 41-902 Bytom lub e-mailem - teatroida@klubkontra.art.pl. Szczegóły: www.klubkontra.art.pl oraz https://www.facebook.com/klubkontra .

(-)
Materiał Organizatora
28 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia