Zgłoś się na warsztaty

Warsztaty w Instytucie Grotowskiego - Działania z Reną Mirecką oraz Matejem Matejką

W marcu Instytut Grotowskiego zaprasza na warsztaty. Od 6 do 11 Matej Matejka w Studiu Na Grobli poprowadzi „Contra/dictions”, od 11 do 15 marca w Sali Teatru Laboratorium będzie można wziąć udział w laboratorium Reny Mireckiej.

Podczas marcowej sesji pracy Matej Matejka skupi się na takich elementach jak: budowanie osobistej, codziennej praktyki działań fizycznych, wrażliwość i słuchanie w relacji z partnerem i grupą, rozbudzanie anatomii ciała w celu wypracowania gotowości do działania; przekształcanie elementów treningu fizycznego w twórczą improwizację, kompozycja fizycznych struktur oraz rytmicznego puls grupy i rytmu ciała. Warsztaty prowadzone w języku angielskim skierowane są do praktyków mających doświadczenie w dziedzinie teatru lub tańca.

Studio Matejka to zespół-laboratorium, prowadzący badania potencjału ekspresji ciała w obszarze sztuki aktorskiej. Członkowie Studia przygotowując program marcowych warsztatów, swą pracę zamierzają oprzeć o sprzeczności. Matej Matejka, lider i założyciel Studia, w następujący sposób zachęca do udziału w warsztatach: „W ramach modelu laboratoryjnego, który cechuje dążenie do zniesienia granic między technikami tańca, teatru i ruchu, chcemy wyzwolić potencjał początków, miejsc, gdzie rodzi się działanie. Zapraszamy do eksploracji rygorystycznego, eksperymentalnego obszaru pracy, w którym działa Studio Matejka".

Matej Matejka jest aktorem Teatru ZAR, jako reżyser stworzył pięć spektakli. Ostatni z nich, „Harmonia Przeciwstawień. Polska" miał premierę w 2014 roku. Prowadził warsztaty w teatrach i na uniwersytetach na całym świecie, m.in. w Wenezueli, USA, Indiach, Grecji (, Wielkiej Brytanii, Francji i Libanie. W swojej pracy poszukuje „istoty komunikacji" performera, w której taniec i teatr są równoprawnymi nośnikami aktorskiej ekspresji.

Chętni do udziału w warsztatach z Matejem Matejką powinni wysłać wypełnioną kartę zgłoszenia (www.grotowski-institute.art.pl/files/Karta%20zgloszenia2.doc)
oraz CV do 6 lutego 2015 na adres Agnieszki Ćwieląg: studiomatejka.workshops@gmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji:
http://www.grotowski-institute.art.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1797&lang=pl; www.studiomatejka.com

Od 11 do 15 marca Rena Mirecka po raz kolejny zaprasza na swoje laboratorium. Mile widziane są zarówno osoby, które już uczestniczyły w spotkaniach z byłą aktorką Teatru Laboratorium, jak i osoby niezwiązane z artystką. Laboratorium KARAWANASUN Szkoła Reny Mireckiej działa regularnie przy Instytucie Grotowskiego. Rena Mirecka w oparciu o doświadczenia wyniesione z pracy z Jerzym Grotowskim prowadzi spotkania i warsztaty, w których biorą udział ludzie z całego świata.

List zgłoszeniowy (www.grotowski-institute.art.pl/files/KARAWANASUN_list%20zgloszeniowy2.doc) prosimy przesłać na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl do 25 lutego. W ciągu kilku dni zostanie przesłane potwierdzenie.

Więcej informacji:
http://www.grotowski-institute.art.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1625&lang=pl;
http://www.grotowski-institute.art.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=834&Itemid=274; http://www.grotowski.net/encyklopedia/mirecka-rena

(-)
Materiał Instytutu
2 lutego 2015

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia