Zgłoś się

48. Festiwal Fama - Świnoujście, 13–26.08.2018

Sztuki sceniczne na Famie to teatr, happening, performans, taniec. To także improwizacja teatralna, stand-up i kabaret. Cykl adresowany jest zarówno do studentów i absolwentów uczelni teatralnych, jak i do twórców sceny niezależnej. Zgłoś się ze swoją grupą lub projektem.

Teatr Realistyczny, Teatr Krzyk, Grupa Artystyczna Teraz Poliż, Teatr Improwizowany Klancyk!, Teatr Improwizacji Hulaj, Dwaj Panowie – duet improwizowany, Improkracja, a także stand-uperzy i improwizatorzy Michał Kempa oraz Wojtek Fiedorczuk – to artyści, którzy prezentowali się w ostatnich latach na Famie. Zachęcamy do dołączenia do tego grona.

Zakwalifikowane grupy i soliści zaprezentują podczas Festiwalu AUTORSKIE PROGRAMY, SPEKTAKLE, a także wezmą udział w warsztatach i koncercie finałowym. Program WARSZTATÓW (w poszczególnych dziedzinach) zostanie ogłoszony i ustalony w konsultacjach z zakwalifikowanymi uczestnikami – w sytuacji, w której otrzymamy odpowiednią liczbę zgłoszeń. Czyli – w odpowiedzi na Wasze zainteresowanie. Dlatego nie warto zwlekać!

Przeczytaj regulamin i wypełnij formularz zgłoszeniowy: ZGŁOSZENIA BEZPOŚREDNIE (www.fama.org.pl/events/zgloszenia-bezposrednie-2018). Opisz swoje doświadczenie i dorobek artystyczny oraz dołącz prezentację dotychczasowego dorobku (rejestrację spektaklu / występów / autorskich programów lub w przypadku improwizatorów, którzy nie dysponują rejestracją spektakli – wizytówkę wideo). Opcjonalnie – osoby zainteresowane realizacją podczas Famy autorskiego projektu premierowego proszone są o przedstawienie pomysłu w formularzu zgłoszeniowym. Masz czas do 14 maja 2018.

Jeszcze będzie najlepiej, jeszcze będzie najpiękniej! – to hasło nada rytm tegorocznej Famie. Dołącz do nas. Pełna oferta festiwalowa (warsztaty i projekty) dostępna jest w zakładce SEKCJE (www.fama.org.pl/artist-category/sekcje).

Fama to dwa wakacyjne tygodnie, morze, plaża, codzienne próby i 100 wydarzeń wszystkich dziedzin sztuki. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zakwalifikowanym uczestnikom zapewniamy zakwaterowanie i obiad podczas pobytu. Na najlepszych czekają nagrody.

Planowany termin Famy to 13-26 sierpnia 2018. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Festiwalu oraz profilu na FACEBOOKU (www.facebook.com/fama.festiwal).

(-)
Materiał organizatora
3 maja 2018

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia