Zgłoszenia do walki o Smocze Jajo w Grotesce

11. Wielka Parada Smoków

W pierwszy weekend czerwca w Krakowie, jak co roku, odbędzie się Wielka PGNiG Parada Smoków, której organizatorem jest Teatr GROTESKA w Krakowie. W ramach imprezy odbędzie się między innymi III Przegląd Artystyczny "O Smocze Jajo". Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tym konkursie. Zgłoszenia do przeglądu są przyjmowane do końca kwietnia 2011

Teatr Groteska po raz kolejny ma przyjemność zaprosić do udziału w Przeglądzie Artystycznym „O Smocze Jajo”. Spotkaniom towarzyszy idea promowania różnorodnych zjawisk kulturowych, a tegoroczna edycja Przeglądu przebiegać będzie pod hasłem: NORWEGIA! 

Organizatorzy liczą na oryginalność, dynamikę zgłaszanych występów, umiejętność nawiązania aktywnego kontaktu z widzem. Będą się liczyły nie tylko walory artystyczne prezentacji, ale przede wszystkim niebagatelne pomysły prezentacji elementów kultury i sztuki Norwegii. Formuła przeglądu przewiduje wszelkie formy wyrazu, nie ma żadnych ograniczeń w doborze formy. 

Spośród nadesłanych zgłoszeń Teatr Groteska wybierze te najbardziej kreatywne. Wybrańcy będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności tuż u stóp Wawelu, przed szeroką publicznością, którą gromadzi tak Wielka Parada Smoków, jak i Przegląd Artystyczny "O Smocze Jajo". W ramach wydarzenia odbędą się także występy profesjonalnych artystów, co z pewnością wzbogaci doświadczenie młodych, debiutujących wykonawców.

Zasady udziału w Przeglądzie Artystycznym „O Smocze Jajo”:

1. Aby wziąć udział w Przeglądzie należy przesłać formularz zgłoszeniowy (faxem, e-mailem lub pocztą tradycyjną).
2. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 kwietnia: Tomasz Dzik (e-mail: t.dzik@groteska.pl; tel. 126334822 wew. 239).
3. Wraz ze zgłoszeniem należy przesłać scenariusz występu oraz wymagania techniczne.
4. Występy będą prezentowane na plenerowej scenie na Bulwarach Wiślanych 4 i 5 czerwca 2011.
5. Prezentowany występ nie może trwać dłużej niż 20 minut.

Szukajcie inspiracji w mitologii norweskiej, ale także w muzyce, sztuce, krajobrazach i kulturze tego kraju!

Serdecznie zapraszamy domy kultury, grupy młodzieżowe i wszystkich, którym nieobce jest hasło kreatywność do udziału w Przeglądzie!

Będziemy oceniać najbardziej fantazyjne pomysły!

Więcej informacji, szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj http://groteska.pl/aktualnosci_akt2.php?id=350 oraz na na stronach: www.groteska.pl oraz www.paradasmokow.pl

(-)
Materiały Teatru
11 kwietnia 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...