Zimowe ferie za kulisami

Teatr Lalek Arlekin w Łodzi

Od ponad 30 lat Teatr Lalek Arlekin organizuje dwutygodniowe ferie zimowe, których uczestnicy mogą nie tylko od podszewki poznać teatr lalkowy, ale i samemu stać się prawdziwymi scenicznymi twórcami

Podczas warsztatów teatralnych dzieci zdobywają podstawowe umiejętności sceniczne i rytmiczne, uczą się jak należy pracować z tekstem literackim, przechodzą przez przez ćwiczenia z dykcji i interpretacji głosu.

Oprócz grupy teatralnej do wyboru są również zajęcia plastyczne, podczas których dzieci samodzielnie wykonają lalki i scenografię, a od 3 lat "Arlekin" proponuje także warsztaty taneczne, organizowane w kooperacji z Zespołem Tańca Ludowego Harnam. W ich trakcie dzieci mogą zapoznać się z różnorodnością i bogactwem tańców ludowych oraz współczesnych. Wszystko oczywiście w formie zabawy, albowiem myśl przewodnia Ferii w "Arlekinie" lat brzmi: Bawiąc uczyć, ucząc bawić i rozwijać dziecięcą kreatywność.

Każda z grup liczyć będzie po 25 osób oraz 2 opiekunów. Zajęcia poprowadzą aktorzy Teatru "Arlekin" (m.in. Waldemar Presia, Bartek Brożyna, Patryk Steczek wraz z żoną Maszą Bogucką, aktorką Teatru Powszechnego w Łodzi) oraz scenografowie i plastycy z teatrem związani.

- Dzieci niemal domagają się zajęć z Waldemarem Presią - przyznaje Urszula Raczkowska, z-ca dyrektora "Arlekina". - Dzięki warsztatom dzieci oswajają się z publicznymi wystąpieniami, uczą się jasno formułować myśli oraz sprawnie je wypowiadać.

Zwieńczeniem ferii będzie "Wielki Finał". Dzieci w formie przedstawienia i przed publicznością zaprezentują efekty dwutygodniowego pobytu w teatrze.

Ferie w "Arlekinie" skierowane są do dzieci w wieku 7-12. Odbywać będą się od 17 do 29 stycznia 2011 r. w godzinach od 10 do 14 w siedzibie teatru (wyjątkiem są zajęcia taneczne, których gospodarzem jest zespół Harnam - ul. Piotrkowskiej 282a). W programie przewidziane są też dwie wycieczki krajoznawcze. Będzie mogło uczestniczyć w nich maksymalnie 125 dzieci, z zapisami należy się zatem spieszyć.

Zapisy ruszą 3 stycznia o godzinie 8. Tego dnia można też dokonać rezerwacji pod numerem telefonu 042-633-08-94

Koszt warsztatów to 250 zł.

Łukasz Kaczyński
Polska Dziennik Łodzki
28 grudnia 2010

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia