Złap Groteskę w sieci

"Brzydkie Kaczątko" - reż. Beata Pejcz - Teatr Groteska w Krakowie

Wspólna walka z koronawirusem trwa. Przez dwa najbliższe tygodnie wszystkie szkoły i przedszkola prewencyjnie zamknięte, a dzieci - w zaleconym systemie edukacji domowej, zapewne wolny czas wykorzystywać będą na różne sposoby. Najczęściej w sieci, dlatego... do sieci przeniósł się również ich ulubiony Teatr Groteska! Już od poniedziałku - jako pierwszy w Krakowie - startuje z oryginalną propozycją „Złap Groteskę w sieci".

„Ten pomysł zrodził się w naszym teatrze jakoś tak naturalnie, niemal kwadrans po ogłoszonej decyzji o zamknięciu szkół i instytucji kultury. Rozumiemy; nie możemy grać dla naszych najmłodszych widzów na żywo - no to zróbmy im prezent w sieci. Jasne, że to nie to samo; w końcu bezpośredniego kontaktu w teatrze nic przecież nie zastąpi, ale wszyscy jesteśmy w ekstraordynaryjnej sytuacji" - tak o niecodziennej akcji mówi dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Groteska Adolf Weltschek.

W ramach dwutygodniowego projektu „Złap Groteskę w sieci" wszyscy młodzi widzowie Teatru Groteska otrzymają przygotowany na tę okoliczność program artystyczny, na który złożą się wybrane piosenki z najpopularniejszych spektakli granych w Grotesce oraz wyjątkowa inscenizacja „Brzydkiego Kaczątka", zarejestrowanego w Teatrze Groteska. „Cieszymy się, że aktorzy zdecydowali się zagrać tę sztukę przy pustej sali, w zamkniętym przecież teatrze. Wszystko po to, by rejestracja mogła trafić do sieci i tym samym do naszych młodych widzów. Jeżeli dla nas - dorosłych, cała sytuacja z zagrożeniem koronawirusem jest trudna, to wyobrażamy sobie, że dla najmłodszych ta wielka niepewność może być odczuwalna jeszcze głębiej. A sztuka zawsze pomaga i pozwala oswoić nawet trudną rzeczywistość." – mówi dyrektor Groteski A. Weltschek.

Już dziś możemy zaprosić wszystkie dzieciaki na specjalne – internetowe spotkania z Teatrem Groteska. Od najbliższego poniedziałku, każdego dnia w samo południe, na stronie internetowej teatru www.groteska.pl umieszczane będą najpopularniejsze piosenki ze spektakli granych w Grotesce, natomiast w ofercie na wspólne weekendowe oglądanie zobaczyć będzie można „Brzydkie Kaczątko", zarejestrowane specjalnie na tę okoliczność.

Wybór sztuki nie jest przypadkowy; to ulubiona inscenizacja młodych widzów Groteski, którzy są stałymi bywalcami krakowskiego teatru. „Brzydkie kaczątko" na motywach baśni H.Ch. Andersena i w reżyserii Beaty Pejcz rodzi się na oczach widzów, choć tym razem ...po raz pierwszy w Internecie. „Brzydkie kaczątko" uczy tolerancji, cierpliwości, akceptacji i daje nadzieję. Teatr Groteska też!

Wszystkie informacje, na temat projektu „Złap Groteskę w sieci" oraz komentarze dotyczące sytuacji Teatru Groteska i Aktorów w okresie zawieszonej działalności, związanej z epidemią koronawirusa uzyskać można w Biurze Komunikacji Teatru Groteska:

- media: Edyta Przybylska, tel. 664 092 001
- instytucje i partnerzy: Agnieszka Tatara, tel. 601 519 027

Eryka Żmuda
Materiał Teatru
14 marca 2020
Portrety
Beata Pejcz
Wątki
Kontrawirus

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...