Zmarł Jarosław Fedoryszyn (1955 - 2020)

Dyrektor Teatru Woskresinnia we Lwowie, założyciel i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Złoty Lew" we Lwowie.

W wieku 65 lat zmarł we Lwowie Jarosław Fedoryszyn, twórca Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Złoty Lew i dyrektor lwowskiego teatru Woskresinnia - poinformowało w piątek biuro prasowe lwowskiej rady miejskiej. Artysta odszedł w nocy z czwartku na piątek.

- Odszedł od nas człowiek, dla którego teatr, sztuka były całym życiem. Tysiące wielbicieli Złotego Lwa i teatru Woskresinnia współczują i boleją. Lwów dziękuje ci, Jarosławie, i pamięta - oświadczył mer Lwowa Andrij Sadowy, cytowany przez biuro prasowe.

Fedoryszyn, reżyser i aktor, założył w 1990 roku lwowski akademicki teatr Woskresinnia, który przez następne lata wielokrotnie występował w Polsce. Został też jego dyrektorem artystycznym. W 1992 roku oficjalnie organizował odbywający się co dwa lata we Lwowie festiwal Złoty Lew.

Artysta ukończył Uniwersytet Artystyczny w Charkowie, Rosyjski Uniwersytet Sztuki Teatralnej oraz Warszawską Szkołę Filmową.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska

(-)
Kurier PAP
20 marca 2020

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia