Zmarł Krzysztof Kalczyński

Aktor znany z serialów "Dom" czy "Klan" miał 82 lata

Krzysztof Kalczyński urodził się w 1937 roku w Poznaniu. W latach 1957-1959 roku pracował jako muzyk Teatru Narodowego. Później ukończył studia na wydziale reżyserii muzycznej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (dawnego PWSM) - najstarszej i największej uczelni muzycznej w Polsce. Następnie rozpoczął studia na krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego (dawna PWST).

 

Krzysztof Kalczyński występował w wielu polskich teatrach, m.in. w teatrze Wybrzeże w Gdańsku oraz w teatrach Studio, Nowym i Narodowym w Warszawie. Można go zobaczyć także w kilku rolach telewizyjnych. Kalczyński zagrał m.in. w "Stawce większej niż życie", "Przygodach psa Cywila", "Przypadku" czy "Dziewczynie z Mazur". Wystąpił także w serialach telewizyjnych takich jak "Plebania", "Na Wspólnej", "Klan" czy "Pensjonat pod Różą".

Prywatnie był mężem aktorki Haliny Rownickiej, z którą miał trójkę dzieci: Marię Kalczyńską, Annę Kalczyńską-Maziejowską (prezenterkę TVN) oraz Filipa Kalczyńskiego. O śmierci aktora poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych dziennikarz Tadeusz Deszkiewicz czy aktorka Ewa Kuklińska.

O odejściu Krzysztofa Kalczyńskiego napisała także jego synowa, Zuzanna. - Dziś odszedł mój wspaniały Teść, Tata - Krzysztof Kalczyński. Człowiek miliona anegdot, niespożytej energii i dowcipu, wspaniały Tata ale tez Dziadek. Będzie nam Go bardzo brakowało Mam to szczęście, że mieszkam z kilkoma klonami Taty - ten urok, poczucie humoru, odwaga, kreatywność to bardzo Kalczyńskie cech Dziękuje Tato za to i za Twoje ogromne - napisała.

(-)
www.gazeta.pl
11 września 2019

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia