Zmarł Robert Kuźniar

Robert Kuźniar (1965-2016)

29 lipca zmarł Robert Kuźniar, aktor Tarnowskiego Teatru w latach 1988-1989 i 1992-1993. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Robert nie miał jeszcze 51 lat. Zmarł dziś w nocy. Urodził się w Dębicy i tutaj też ukończył szkołę podstawową oraz Liceum im. Władysława Jagiełły. Na studia aktorskie wybrał się na krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, gdzie jego promotorem był Jerzy Trela.

Po ukończeniu studiów pracował w teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie (1988-89, 1992-93), im. Wilama Horzycy w Toruniu. Tarnowscy widzowie pamiętają go ze spektakli: "Moralność Pani Dulskiej" reż. Maria Kaniewska, "Betlejem Polskie" reż. Barbara Wałkówna-Zbiróg, "Figle i cnoty teatru renesansu" reż. Janusz Hamerszmit, "Pieszo" reż. Michał Pawlicki, "Chłopiec z gwiazd" reż. Józef Zbiróg, "Zorza" reż. Jacek Andrucki, "Czego nie widać" reż. Wanda Laskowska, "Szklana menażeria" reż. Marek Pasieczny.

Był aktorem Teatru im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze (1991-92), Polskiego Bielsko-Cieszyn (1992). W 1995 roku został dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury i pełnił tę funkcję przez trzy lata.

W ostatnich latach współpracował z teatrem im. Siemaszkowej w Rzeszowie. Grał też w serialu "Wesołowska i mediatorzy" oraz w spektaklu telewizyjnym "Społeczność".

Robert kochał życie i miał wiele planów na przyszłość. Świetnie odnajdował się w zawodzie aktora, ale też zajmował się szkoleniami z zakresu PR. Chciał zrealizować jeszcze wiele projektów, część z nich miała mieć miejsce w rodzinnej Dębicy.

Pogrzeb Roberta Kuźniara odbędzie się w sobotę 30.07.2016 r. o godzinie 16.00 na Nowym Cmentarzu przy ulicy Cmentarnej w Dębicy.

(-)
Dziennik Teatralny
1 sierpnia 2016
Portrety
Robert Kuźniar

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia