Zmarł Robert Mirzyński

Dziennikarz, spiker, reżyser teatralny i radiowy, scenarzysta

W sobotę, 30 marca zmarł Robert Mirzyński, Dyrektor CTK TRAKT i Bramy Poznania, wcześniej wieloletni dziennikarz poznańskich rozgłośni radiowych. Miał 51 lat.

Robert Mirzyński swoją karierę zawodową rozpoczął jako dziennikarz radiowy, przez wiele lat tworząc audycje i słuchowiska w poznańskim Radiu Merkury. Znany był również z umiejętności reżyserskich - wielokrotnie zdobywał Grand Prix na sopockim festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji "Dwa Teatry".

Funkcję Dyrektora Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT objął w czerwcu 2013 roku. W swojej pracy kontynuował i dokończył projekt Bramy Poznania, zwieńczony uruchomieniem pierwszego w Poznaniu tego rodzaju interaktywnego muzeum w maju 2014 roku. Znany był z tego, że angażował się w wiele lokalnych, społecznych czy turystycznych inicjatyw. Współtworzył choćby takie projekty jak Fest Fyrtel i Poznański Szlak Legend dla Dzieci.

Jak podkreślają jego współpracownicy, "w działaniach zawsze stawiał na jakość, o czym świadczy wiele nagród i wyróżnień dla Bramy Poznania". Były to m.in. Nagroda w ogólnopolskim konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny czy tytuł jednego z 7 nowych Turystycznych Cudów Polski w konkursie National Geographic (2014).

oprac. as
kultura.poznan.pl
2 kwietnia 2019

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia