Zmiana teraz! - w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza

Konferencja

W dniach 10 – 14 października w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie odbędzie się konferencja międzynarodowego programu edukacyjnego "Zmiana-Teraz!”, a wydarzenia, które proponujemy uczestnikom związane są z chęcią przeprowadzenia zmian w Akademii Teatralnej oraz społeczności artystycznej.

Doniesienia o przemocy ekonomicznej, psychologicznej, o molestowaniu seksualnym, to problemy, z którymi mierzą się różne kraje w Europie i na świecie. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi postaramy się odpowiedzieć na pytania, jak tworzyć bezpieczną przestrzeń, jak zadbać o komfortowe warunki pracy studentów, studentek, przyszłych aktorów i aktorek.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na część online wystarczy się zarejestrować:

1. Pokaz online spektaklu "Klub" w reżyserii Weroniki Szczawińskiej, zainicjowanego przez studentki ostatniego roku Kierunku Aktorstwo (10-11 października [niedziela-poniedziałek], link dostępny po rejestracji)
2. Debata z udziałem współtwórczyń "Klubu" 12 października (wtorek) godz. 14:00 (Sala im. Kreczmara, na żywo i online) *język debaty: angielski
3. Debata online pt. "Upodmiotowienie, różnorodność, demokratyzacja. Jak zmieniamy szkoły teatralne?" z udziałem szkół teatralnych z Polski, Czech i Szwecji 13 października godz. 11:00, link dostępny po rejestracji
4. Debata na żywo pt. "Bezpieczny seks, czyli czym jest koordynacja intymności" z udziałem koordynatorek pracujących na planach filmowych i teatralnych 14 października (czwartek) godz.19:00, Sala Senatu, budynek D – polecamy to wydarzenie Państwa szczególnej uwadze, ze względu na fakt, że rola koordynatorek intymności była w Polsce do tej pory niewielka, marginalizowana, w teatrze właściwie były nieobecne, ale widać, że sytuacja stopniowo się zmienia i debata będzie niepowtarzalną okazją do tego, aby porozmawiać o ich pracy i zachodzących przemianach.
Wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/262502769091732
https://www.facebook.com/events/909807502993851
https://www.facebook.com/events/287153979911581

Monika Zagawa
Materiał nadesłany
11 października 2021

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia

Alicja w Krainie Czarów
Jacek Tyski
W najbliższy weekend Opera na Zamku w...