Zmiana terminu premiery w Teatrze Konsekwentnym

"Moja Nina" - reż. Adam Sajnuk - Teatr Konsekwentny

Premierowe przedstawienie odbędzie się w Teatrze Konsekwentnym, przy ul. Ząbkowskiej 27/31, 6 listopada 2012 r., o godz. 19:00.

Spektakl Teatru Konsekwentnego pod tytułem "Moja Nina" jest połączeniem zaskakująco zaaranżowanego recitalu, złożonego z utworów Niny Simone (przetłumaczonych specjalnie na tę okazję przez Katarzynę Groniec) z różnych okresów jej twórczości z klasycznym monodramem opartym na adaptacji autobiograficznej.

Piętno na spektaklu odcisnęła fascynacja polskiej aktorki włoskiego pochodzenia- Moniki Mariotti postacią piosenkarki- Niny Simone. Świat Niny aktorka śpiewa czarną barwą, o sobie głosem Europejki. W monodramie Moja Nina usłyszeć można graną na żywo muzykę afrykańską, kawałki prosto z nowojorskich klubów, jazz i zaangażowaną piosenkę aktorską.

Zarówno piosenki, jak i tekst tworzą spójną opowieść o skomplikowanym, pełnym napięć i rozczarowań życiu artystki. W całym spektaklu, tak jak i w życiu, przewija się problem poszukiwania tożsamości, Nina – Amerykanka, czy Afrykanka? Monika - Polka czy Włoszka? Gdzie i jak szukać swoich korzeni?

Nina Simone od wczesnej młodości, aż do późnej starości zmagała się z piętnem, jakim na zawsze w jej życiu pozostał kolor skóry. Zaangażowana politycznie i społecznie w walkę z rasizmem całe życie przeżywała rozczarowania. Nie mogła znieść zdrady i nieuczciwości najbliższych osób. Jej życie było zarazem fascynujące i tragiczne.

(-)
Materiał Teatru
31 października 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia