Zmiana tytułu

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

W związku z nagłą chorobą aktora zmuszeni jesteśmy odwołać niedzielny spektakl „Księga Dżungli”. Przepraszamy i zapraszamy 23 marca o godz. 12.30 na „Brzydkie Kaczątko”.

Spektakl inspirowany jest historią Hansa Christiana Andersena o przemianie Brzydkiego Kaczątka w pięknego łabędzia. Uczy tolerancji i zwraca uwagę na problem odmienności i odrzucenia przez innych. Tytułowy bohater, nieakceptowany przez całą społeczność zwierząt ze względu na odmienny wygląd, podąża przez świat w poszukiwaniu swojego w nim miejsca. Wędrówka ta okazuje się jednak drogą pełną bólu, cierpienia i zagubienia. Spośród wszystkich napotkanych osób tylko Kret niesie nadzieję na lepsze jutro, ponieważ uświadamia Kaczątku, że piękno drzemie w sercu i liczy się tylko to, co w środku.

Inscenizacja skonstruowana jest jako lekcja baletu, w którą wkomponowana została opowieść o Brzydkim Kaczątku. Uatrakcyjnia ją poruszająca muzyka, zaskakująca scenografia, nietuzinkowe kostiumy i precyzyjny ruch sceniczny. A historia Brzydkiego Kaczątka symbolizuje los każdej jednostki wyróżniającej się w grupie.

Cena biletu:
17 zł (normalny), 15 zł (ulgowy)
Rezerwacja poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40.
Kasa biletowa czynna godzinę przed spektaklem tel. 74 666 73 41

Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
21 marca 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...