Zniżki dla festiwalowiczów

Halfway Festival w Białymstoku

Około 30% zniżki na bilety kolejowe dla posiadaczy karnetów na Halfway Festival zaoferował Podlaski Zakład Przewozów Regionalnych także na trasie Warszawa – Białystok. Zniżka dotyczy pociągów interREGIO. Bilety z tą zniżką można kupić, po okazaniu karnetu, we wszystkich kasach biletowych, także np. spółki INTERCITY. O specjalną promocję należy więc pytać także w kasach w Warszawie, w Białymstoku, Augustowie, Grajewie i Łapach. Cena biletu normalnego na trasie Warszawa Wschodnia - Białystok bez zniżki to 36,90 zł, ze zniżką festiwalową - 25,83. Na trasie Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia - Białystok odpowiednio 38,90 i 27,23 zł.

Bilety można tez kupować w pociągach. Jeżeli na danej stacji nie ma kasy, konduktor nie policzy nam dopłaty, w innym wypadku zapłacimy 8 złotych więcej za wypisanie biletu.
Podlaski Zakład Przewozów Regionalnych przygotował specjalne zniżki dla tych, którzy kupią wcześniej karnet na Halfway Festival w ramach wspólnej akcji z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku pod hasłem „Pociąg do Opery". W ramach tej akcji na peronach PKP w Białymstoku pojawiły się informacje o repertuarze największej w regionie północno-wschodnim instytucji kulturalnej. Plakaty informujące o wydarzeniach w operze i amfiteatrze znajdują się także w pociągach Przewozów Regionalnych. Takie zapowiedzi zobaczyć będzie można też na monitorach w nowoczesnym taborze Przewozów Regionalnych.

Zniżki dla „festiwalowiczów" na innych trasach:
- Białystok – Suwałki – 16,52 zł zamiast 23,60 zł
- Białystok - Augustów - 15,40 zł, zamiast 22,00 zł
- Białystok - Grajewo - 13,02 zł, zamiast 18,60 zł
- Białystok - Szepietowo - 9,45 zł, zamiast 13,50 zł
- Białystok - Czeremcha - 11,97 zł, zamiast 17,10 zł
- Białystok - Bielsk Podlaski, Mońki, Sokółka - 8,19 zł, zamiast 11,70 zł
- Białystok - Kuźnica Białostocka - 10,22 zł, zamiast 14,60 zł,
- Białystok - Łapy, Czarna Białostocka – 5,32 zł, zamiast 7,60 zł.

Osoby uprawnione do ulgowych przejazdów, np. uczniowie i studenci zapłacą jeszcze mniej - zgodnie ze swoimi indywidualnymi ustawowymi uprawnieniami.
Przy zakupie i w czasie przejazdu z biletem "festiwalowym", należy pamiętać aby mieć przy sobie karnet na Halfway Festival.

Spotkajmy się w połowie drogi. Halfway Festival rusza już w piątek 28 czerwca.
Założeniem festiwalu jest bycie blisko artystów i publiczności. Pomagać ma w tym niepowtarzalne miejsce – piękny amfiteatr o znakomitej akustyce, gdzie scena znajduje się na wyciągnięcie ręki.
A na scenie szeroko pojęta muzyka folkowa i songwriterska. Od 28 do 30 czerwca zagrają: Emilíana Torrini (Islandia) - obok Björk i Sigur Rós najważniejsza postać islandzkiego rynku muzycznego, Local Natives (USA) - jedna z najbardziej „gorących" amerykańskich formacji ostatnich tygodni, SoKo (Francja) - wulkan energii, szalonych pomysłów i refleksji, kolejne odkrycie ostatnich lat w kobiecym songwriteryzmie.

Do tego Sivert Høyem (Norwegia), Sóley (Islandia) , Under Byen (Dania) , Anna von Hausswolff (Szwecja). Obok Markas Palubenka - muzyczny czarodziej z Litwy.

W sobotni wieczór zagra także ciepło i swojsko HandmadE (Białoruś). Zagra radośnie i mądrze grupa Domowe Melodie (Polska) oraz Bobby The Unicorn (Polska) brzmiący jak „rasowy" folkowy songwriter z południa Ameryki. Halfway Festival „zaraża". Wilhelm Jerusalem wystąpi w piątkowy czerwcowy wieczór na festiwalowej scenie, członkowie zespołu byli wolontariuszami przy organizacji pierwszej edycji festiwalu.

(-)
Materiał Opery
25 czerwca 2013

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia