Znów na afiszu

"Osadzeni. Młyńska 1" - reż: Ewa Wójciak - Teatr Ósmego Dnia

2, 3 i 6 lutego Teatr Ósmego Dnia zaprasza na spektakl "Osadzeni. Młyńska 1". Dzisiejszemu spektaklowi towarzyszyć będzie otwarcie wystawy instalacji przygotowanej przez osadzonych w Areszcie Śledczym przy ul. Młyńskiej. Po spektaklu odbędzie się też spotkanie z prof. Wiktorem Osiatyńskim

Projekt jest rezultatem współpracy Teatru Ósmego Dnia z Aresztem Śledczym przy ul. Młyńskiej w Poznaniu. Przez wiele tygodni spotykaliśmy się z ośmioma osadzonymi, próbowaliśmy poznać i zrozumieć ich historie. Staraliśmy się oddzielić w ich losie to, co przytrafiło się tylko im od tego, co przytrafić się może każdemu. To było najbardziej pociągające - pokazać ból istnienia niezależny od czasem drastycznych, kryminalnych czynów. Poza społeczną genezą ich losów, poza fatalnymi zaniedbaniami, jakich doznali, poza fatalnymi czynami, jakich się dopuścili - chcieliśmy odnaleźć w nich to, co nieoczywiste, nieuchwytne. Odkrywaliśmy, że "zło jest banalne", a człowieczeństwo - skomplikowane. Dlatego zależało nam, by nasi bohaterowie przeczytali Rilkego - najbardziej metafizycznego z metafizycznych poetów:

"Patrz, żyję. Z czego? Ani dzieciństwo ni przyszłość
nie tracą nic ze siebie Byt niezmierzony
wytryska z mojego serca."

Bilety w cenie 25 - normalny, 20 - ulgowy, 15 zł - grupowy (powyżej 10 osób, opiekunowie wstęp wolny).

Rezerwacja biletów pod nr tel. 061 855 20 86 lub teatr@osmego.art.pl

2 lutego spektaklowi "Osadzeni. Młyńska 1" towarzyszyć będzie otwarcie wystawy instalacji przygotowanej przez osadzonych w Areszcie Śledczym przy ul. Młyńskiej w Poznaniu (początek godz. 18.00 - sala Teatru Ósmego Dnia). Po spektaklu natomiast zapraszamy na spotkanie z prof. Wiktorem Osiatyńskim wokół książki "O zbrodniach i karach".

2, 3, 6 lutego, godz.: 19.00 - sala Teatru Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44, Poznań

(-)
Materiały Teatru
3 lutego 2012

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...