Zobacz Jaskiniowca w teatrze

"Jaskiniowiec" - reż: Dainius Kazlauskas - Idio Teatr

Ponad 9 000 000 sprzedanych biletów, 25 000 spektakli wystawianych na całym świecie, setki miast zachwyconych komedią. "Jaskiniowiec" - już w Polsce!

Mężczyzna znów się ożenił. I tak od czasów jaskiniowców toczy swój żywot u boku kobiety, którą kocha, ale którą tak trudno mu zrozumieć. Sceniczna podróż przez charaktery kobiet i mężczyzn nie ma końca.

W komedii "Jaskiniowiec" odnajdziemy cząstki własnych związków i z pogodnym dystansem spojrzymy na ostatnią domową awanturę o nie wyniesione śmieci. 

"Jaskiniowiec" to przewrotna i błyskotliwa próba uchwycenia różnic między kobietami i mężczyznami. 

Ta rewelacyjna komedia, napisana przez Roba Beckera, bawiła publiczność na całym świecie, zyskując ogromną rzeszę sympatyków. Monodram, którego głosem jest wybitny aktor, Łukasz Lewandowski jest dzieckiem trzyletnich rozważań socjologicznych nad własnym związkiem twórcy. Pozwala nam zauważyć, że chociaż tekst sztuki powstał za oceanem, to tak naprawdę problemy damsko-męskie wszędzie są takie same. Inny język, inne podejście do świata, inne potrzeby - to widać jak na dłoni, zwłaszcza dzięki świetnej grze Lewandowskiego. Monologi w jego wykonaniu są trafne, uszczypliwe, szczere i pełne mocy, a sam artysta wydaje się być stworzony, by wypowiadać te słowa. 

Aktor jest bardzo sugestywny, pozwala widzowi przypomnieć sobie, że wiele przedstawianych na scenie sytuacji gdzieś już się wydarzyło. Wcielając się w postać typowego faceta w rozbrajająco szczerym i dynamicznym monologu, stara się rzeczowo wyjaśnić przyczynę odwiecznych nieporozumień towarzyszących partnerstwu. Bo faceci nie rzucają komplementów, nie piszczą na widok znajomych, nie wiszą godzinami na telefonie. Okruszki na podłodze, porozrzucane ubrania i niezakręcone słoiki w kuchni to naturalny wystrój ich jaskiń. Tylko czy w ogóle te jaskinie należą do nich, a nie do kobiet? Dowcipne, ale bardzo wiarygodne odpowiedzi na pytania co kieruje kobietami i mężczyznami znajdują się właśnie w tej komedii.

Na podstawie tekstu: Roba Beckera
występuje: Łukasz Lewandowski
reżyseria: Dainius Kazlauskas

Terminy spektakli:
12, 13, 14 lutego 2010, godz. 19.00 
12, 13, 14 marca 2010, godz. 19.00 
Więcej informacji: www.jaskiniowiec.com.


warszawa.gazeta.pl
3 lutego 2010

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...