ZOSTAŃ Z NAMI, NIE WYCHODŹ Z TEATRU - Chinka

"Chinka" - reż. Klaudia Hartung-Wójciak - TR Warszawa

Już w najbliższą sobotę, 13 czerwca 2020 roku o godzinie 20:00, w ramach programu TR ONLINE: ZOSTAŃ Z NAMI, NIE WYCHODŹ Z TEATRU, odbędzie się kolejny specjalny pokaz online spektaklu TR Warszawa. Tym razem zapraszam do obejrzenia "Chinki" w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak, laureatki nagrody Debiut TR 2016. Spektakl będzie transmitowany poprzez Facebook Live TR Warszawa i na Vimeo). Jak zawsze nagranie na Vimeo uzupełnione będzie o napisy w języku angielskim i polskim (realizacja w ramach projektu TR Bez Barier 2020).

„Chinka" to próba stworzenia nowej rewolucyjnej mitologii - a zarazem fantazja na temat spektaklu ikony francuskiej Nowej Fali, który powstał we współpracy z zespołem aktorskim TR Warszawa w 2018 roku. Scenariusz przedstawienia złożony jest z fragmentów filmów Jeana-Luca Godarda, „Biesów" Fiodora Dostojewskiego oraz aktorskich improwizacji. Spektakl to surrealistyczna podróż, w której niskobudżetowy romans spotyka się z figurą Robotnika, przemawiający minerał z chińskim baletem rewolucyjnym, a miś koala zostaje wplątany w polityczną intrygę. „Chinka" to opowieść o czułości, naiwności i nieprzystawalności - widzianych jako narzędzia do stworzenia na scenie tymczasowego projektu politycznego. Reżyserką przedstawienia jest Klaudia Hartung-Wójciak, laureatka nagrody Debiut TR 2016. Scenografię, kostiumy i światło stworzyła Agata Skwarczyńska, za dramaturgię odpowiadała Daria Kubisiak, autorem muzyki jest Piotr Peszat. Przy pracy nad spektakle aystentką reżyserki była Katarzyna Gawryś-Rodriguez, a kierowniczką produkcji Magda Igielska. W obsadzie zobaczymy Jana Dravnela, Monikę Frajczyk, Natalię Kalitę, Marię Maj, Pawła Smagałę oraz Tomasza Trojanowskiego. Premiera spektaklu odbyła się 29 czerwca 2018 roku w TR Warszawa/Marszałkowska 8.

TR ONLINE: ZOSTAŃ Z NAMI, NIE WYCHODŹ Z TEATRU
W marcu 2020 roku, chcąc odpowiedzieć na na zalecaną praktykę dystansu społecznego w czasie pandemii COVID-19, zespół TR Warszawa zainicjował akcję Zostań w domu, nie wychodź z teatru!. Dzięki pokazom spektakli online z napisami w języku polskim i angielskim, widzki i widzowie z całej Polski oraz z zagranicy mogą zobaczyć propozycje repertuarowe TR Warszawa, aktywnie uczestniczyć w spotkaniach z twórcami i twórczyniami oraz pogłębiać swoją wiedzę na warsztatach. Do tej pory w programie TR Online wzięło udział już przeszło 47 000 osób. Choć obostrzenia zostały częściowo zniesione – wciąż przenosimy nasze działania do sieci, by być tam, gdzie nasza publiczność. Do końca sezonu artystycznego 2019/2020 w ramach działań TR Online, pod hasłem ZOSTAŃ Z NAMI, NIE WYCHODŹ Z TEATRU! zaprezentujemy jeszcze 3 spektakle z naszego repertuaru: wspomnianą "Chinkę" w reż. Klaudii Hartung-Wójciak (13 czerwca 2020 roku), "Nietoperza" w reż. Kornéla Mundruczó (20 czerwca 2020 roku) oraz "Męczenników" w reż. Grzegorza Jarzyny (27 czerwca 2020 roku). Wszystkim spektaklom towarzyszyć będą sobotnie spotkania live z zespołami twórców i i twórczyń oraz poniedziałkowe Warsztaty Otwarte.

13 czerwca 2020 roku około godziny 21:30 zapraszam na spotkanie z twórcami i twórczyniami przedstawienia (na Facebook Live TR Warszawa).
15 czerwca 2020 roku o godzinie 17:00 na Facebook Live TR Warszawa odbędą się Warsztaty Otwarte online dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić wiedzę na temat przedstawienia.

Kaja Stępkowska
Materiał nadesłany
12 czerwca 2020
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia