Zwiedzanie Opery na Zamku z przewodnikiem

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na dzień otwarty podczas którego udostępni zwiedzającym swoje wnętrza, zarówno te, które są znane naszym widzom, jak i te, które na co dzień są przestrzenią tylko dla artystów.

Dzięki Funduszom Europejskim z Programu Regionalnego i środkom z Dotacji Celowej Województwa Zachodniopomorskiego zyskaliśmy jeden z najnowocześniejszych teatrów muzycznych w Europie, który zachwyca nie tylko swoim wyglądem, ale przede wszystkim łączy historią Zamku Książąt Pomorskich i ultranowoczesne rozwiązania technologiczne. Dzięki czemu Opera może lśnić pełnią blasku będąc wielką dumą mieszkańców Pomorza Zachodniego. O wszystkim opowiedzą przewodnicy, którzy oprowadzą grupy zwiedzających i przybliżą tajemnice tego jedynego w swoim rodzaju teatru podczas spaceru, który zaprowadzi nas z zrekonstruowanej Galerii Południowej m.in. przez foyer, Salę Kameralną, Salę Główną, salę prób baletu czy komnatę z najstarszą polichromią w regionie. Wartość projektu przebudowy to ponad 67 mln złotych.

Zwiedzanie budynku Opery na Zamku odbędzie się 15 maja 2016 w godzinach 11:00-16:00

Więcej informacji o warunkach zwiedzania oraz galeria przestrzeni Opery na Zamku dostępnych jest na stronie:
http://www.opera.szczecin.pl/component/repertuar/spektakl/329-dni-otwarte-funduszy-europejskich

Fot. A. Słomski

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (Dni Otwarte, DOFE) to akcja polegająca na udostępnianiu - szerokiemu gronu zainteresowanych - projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej, której celem jest promocja efektów realizacji Funduszy Europejskich w Polsce.

DOFE będą się odbywać w okresie między 12 maja a 15 maja 2016 r., na terenie całej Polski.

W Dniach Otwartych biorą udział beneficjenci projektów dofinansowanych w ramach programów wchodzących w zakres: Narodowego Planu Rozwoju 2004-2006 lub Narodowej Strategii Spójności 2007-2013, lub Umowy Partnerstwa 2014-2020, lub Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, lub Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich" 2007-2013, lub Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze" 2014-2020, lub Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

(-)
Materiał Teatru
14 maja 2016

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...