Zwiedzanie Szekspira - zapraszamy do teatru!

Znów można zwiedzać Gdański Teatr Szekspirowski!

Zapraszamy na zwiedzanie teatru z przewodnikiem

Zapraszamy do zwiedzenia z przewodnikiem jedynego na świecie teatru z otwieranym dachem. Budynek, uznawany za jedno z największych dzieł architektury ostatnich lat, pokryty jest 1 200 000 antracytowych cegieł i ceglanej kostki brukowej, a jego drewniane wnętrze przenosi widzów do czasów Szekspira.

Jako jedyny teatr w Polsce wystawia spektakle na scenie elżbietańskiej. Może pomieścić do 1000 gości, w zależności od ustawienia sali i rodzaju wydarzenia.

Na zwiedzanie teatru z przewodnikiem zapraszamy o godzinie 15.30:
12, 13 i 14 lutego, 18 – 21 lutego oraz 25 – 28 lutego 2021.
Czas trwania spaceru: 60 minut
Zwiedzanie dostępne jest w języku polskim
oraz – po wcześniejszej rezerwacji – w j. angielskim.

Zasady Zwiedzania GTS w trakcie epidemii COVID-19
Obowiązuje limit uczestników do 15 osób. Uczestnicy zwiedzania mają obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką przez cały czas trwania spaceru, dezynfekcji dłoni przed wejściem do teatru oraz wypełnienia pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia oraz akceptacji „Regulaminu uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych GTS w związku z pandemią COVID-19".

Rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów - online na stronie BILETY.TeatrSzekspirowski.pl lub w kasie teatru, czynnej codziennie w godzinach 12:30 – 17:00. SZCZEGÓŁY

Lekcje szekspirowskie online
Dział edukacji Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego zaprasza uczniów szkół wszystkich szczebli na lekcje szekspirowskie online. Jesteśmy dla Was od poniedziałku do piątku między godzinami 8:00-14:00, na platformie Zoom GTS lub na innej, używanej przez grupę.
Umawianie terminów: lekcje@teatrszekspirowski.pl

Zajęcia prowadzi Katarzyna Rukat, absolwentka Filologii Angielskiej oraz podyplomowych studiów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Pracowała jako konsultant-projektant kursów edukacyjnych, lektor języka angielskiego i tłumacz. W Dziale Edukacji GTS od 2015r; prowadzi wykłady o teatrze elżbietańskim i warsztaty teatralno-integracyjne. Jest licencjonowanym przewodnikiem PTTK po Gdańsku, Gdyni, Sopocie i przewodnikiem po GTS.

Szczegółowa oferta zajęć
Filmowe zaproszenie

SzekspirON//line na on.teatrszekspirowski.pl
Zapraszamy do śledzenia bogatej oferty online – w czasie pandemii powstała specjalna platforma wiedzy o sztukach Szekspira, na której znajdziecie omówienia poszczególnych tytułów i liczne materiały z nimi związane, w tym: spektakle, performansy, rozmowy z artystami oraz wykłady, a w nich mnóstwo zaskakujących faktów z życia Szekspira, a także ciekawostki dotyczące fabuł jego sztuk oraz epoki elżbietańskiej.

(-)
Materiał Teatru
13 lutego 2021
Wątki
Kontrawirus

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...