Zwierzęta ożyją na scenie

"Cyrk Doktora Dolittle" - reż. Libor Stoumpf - Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze

1 maja (w czwartek) Zdrojowy Teatr Animacji szykuje premierę spektaklu lalkowego "Cyrk Doktora Dolittle", inspirowanego powieścią Hugha Loftinga w tłumaczeniu Pawła Pawlika. Reżyseruje Libor Stoumpf. To czwarta premiera w sezonie artystycznym 2013/2014.

Tym razem czeski reżyser i scenograf Libor Stoumpf przedstawi treść słynnej książki Hugha Loftinga przy pomocy tzw. teatru czarnego. Jest to technika lalkarska, która polega na odpowiednim oświetleniu sceny. Za pomocą specjalnego, ultrafioletowego światła, kryją się niewidoczni dla publiczności animatorzy lalek.

W spektaklu występują: Dorota Bąblińska-Korczycka, Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Radosław Biniek, Tadeusz Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz i Sławomir Mozolewski.

W historii jeleniogórskiego Teatru Animacji jest to druga realizacja według dzieła brytyjskiego autora literatury dziecięcej. W 1991 r. powstał opowiedziany w planie żywym "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" w reżyserii ówczesnego dyrektora teatru Andrzeja Kempy, z udziałem m.in. Jadwigi i Tadeusza Kutów.

Elster
Jelonka
29 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...