Zwycięzca w konkursie

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

Są nieoficjalne wyniki konkursu na dyrektora teatru. Konkurs wygrał Tadeusz Wnuk, aktor tego teatru. Ostateczną decyzję o jego nominacji podejmie prezydent miasta Marcin Zawiła.

Tadeusz Wnuk, który ma objąć fotel dyrektora Teatru im. Cypriana K.Norwida w Jeleniej Górze wygrał po przesłuchaniach w drugim etapie konkursu. Komisja zakończyła swoją pracę 23 maja. Oficjalnie poinformuje o swojej decyzji prezydenta miasta 25 maja, gdyż dzisiaj Marcin Zawiła przebywa w Warszawie.

- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - mówi Jerzy Łużniak, przewodniczący komisji, zastępca prezydenta miasta o wygranej Tadeusza Wnuka w konkursie na szefa teatru.

Aktor, reżyser, pedagog. Absolwent wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Od 1992r. pracuje w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Zadebiutował w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu rolą Radnego Gminy w spektaklu „Jan Maciej Karol Wścieklica" St. I. Witkiewicza w reż. S. Szczykno. Jest trzykrotnym laureatem nagrody „ Srebrny Kluczyk" za najciekawsze role teatralne. Nagrodzony przez kapitułę Nowin Jeleniogórskich za kreację aktorską Łatki w „Dożywociu" A. Fredry w reż. A. Sadowskiego.W swoim dorobku artystycznym ok. 60 ról teatralnych, udział w spektaklach telewizyjnych, serialach, filmach, dokumentach filmowych. Jest ponadto wykładowcą Akademii Muzycznej na Wydziale Wokalnym we Wrocławiu w zakresie „Opracowania scenicznego partii operowych". Jest założycielem i opiekunem artystycznym Młodzieżowej Sceny Dramatycznej, działającej w ramach Edukacji Teatralnej Teatru im Cypriana Kamila Norwida i edukatorem z zakresu dykcji, artykulacji i impostacji głosu.

Jest laureatem Srebrnego Kluczyka 2013 w kategorii „zjawisko teatralne" , które w 2013 roku otrzymał TEATR ZA MUREM za spektakl „Przerażenie" według „Czekając na Godota" Samuela Becketta w reżyserii Tadeusza Wnuka.

W konkursie nie brał udziału obecny dyrektor teatru Piotr Jędrzejas. Jego kadencja kończy się w sierpniu.

Alina Gierak
Nasze Miasto
11 czerwca 2016
Portrety
Tadeusz Wnuk

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...