Żyć pełnią życia

Dwie premiery w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie

Teatr Powszechny zaprasza 16 maja na Scenę Małą na premierę spektaklu w reż. Piotra Ratajczaka "Dziewczyny do wzięcia" na podstawie adaptacji Piotra Rowickiego. 6 czerwca również na Scenie Małej odbędzie się premiera spektaklu 'Jakobi i Leidental" Hanocha Levina w reż. Marcina Hycnara.

Trzy młode dziewczyny z prowincji przyjeżdżają na jeden dzień do Warszawy. Wierzą, że jest to miasto wielkich możliwości i wielkich karier, miejsce, w którym wszystko może się wydarzyć, w którym będą się mogły wyrwać z małomiasteczkowej monotonii, poznać kogoś interesującego, może nawet znaleźć prawdziwą miłość. Jak wypadnie konfrontacja oczekiwań i rzeczywistości?

W rolach Dziewczyn zobaczymy Elizę Borowską, Katarzynę Marię Zielińską i Agnieszkę Przepiórską. Towarzyszyć im będą: Grzegorz Falkowski, Piotr Ligienza i Michał Napiątek.

Inspirowany filmem Janusza Kondratiuka spektakl stawia pytania o podział na prowincję i centrum, na słoiki i warszawkę, w błyskotliwy sposób ukazując zacierające się różnice między przedstawicielami obu tych grup.

6 czerwca również na Scenie Małej odbędzie się premiera spektaklu "Jakobi i Leidental" Hanocha Levina w reż. Marcina Hycnara. Na scenie zobaczymy Edytę Olszówkę, Jacka Braciaka i Michała Sitarskiego.

Dwaj przyjaciele od lat spędzają wspólnie czas pijąc herbatę i grając w domino. Wszystko zmienia się, gdy jeden z nich postanawia "zacząć żyć pełnią życia". Jakie konsekwencje przyniesie ta decyzja?

Czy rzeczywiście szczęście jest na wyciągnięcie ręki?

Autor tekstu - Hanoch Levin - to jeden z najważniejszych izraelskich dramatopisarzy. Jego dramaty cieszą się niesłabnącą popularnością na polskich scenach.

(-)
Materiał Teatru
13 maja 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...