13 Biennale Plakatu

W Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie trwają już przygotowania do XIII edycji Międzynarodowego Biennale Plakatu, w którym co dwa lata udział bierze kilkuset artystów z całego świata

Organizowane przez Teatr Biennale jest prestiżową imprezą międzynarodową, która wpisała się na stałe w kalendarium kulturalne tego typu wydarzeń na świecie. Już od dwudziestu czterech lat, w każdej edycji udział bierze czołówka światowych artystów, a także debiutują młodzi i wyjątkowo uzdolnieni plastycy.

Trzy główne nagrody wiążą się także z nagrodami finansowymi - kolejno 6, 4,5 oraz 3 tysiące złotych. Nagrodzone i wyróżnione prace znajdą się w specjalnie wydawanym katalogu oraz na wystawie pokonkursowej, której wernisaż zbiegnie się z inauguracją w listopadzie 50 Rzeszowskich Spotkań Teatralnych. - Staramy się aby pokonkursowa wystawa oraz towarzyszący jej katalog realizowane były zawsze na wysokim, profesjonalnym poziomie - podkreśla Krzysztof Motyka, grafik i scenograf, koordynujący działania w ramach Biennale.

Został już ogłoszony regulamin Biennale, a ze strony Teatru artyści mogą już pobierać karty zgłoszenia i nadsyłać swoje prace na ten międzynarodowy konkurs. Termin upływa z dniem 21 października.(-)
PAP
12 lipca 2011