2020-04-12 - g. 15.00 - "Krzywiryjek" - reż. Robert Jarosz - Wrocławski Teatr Lalek

12 kwietnia o godz. 15, w ramach cyklu "Rodzinna niedziela z WTL-em", Wrocławski Teatr Lalek udostępni nagranie spektaklu "Krzywiryjek" w reż. Roberta Jarosza dla dzieci od 6. roku życia.

To już druga odsłona cyklu przygotowanego specjalnie na czas kwarantanny.

Spektakl możecie obejrzeć przez 24 godziny na stronie:

https://teatrlalek.wroclaw.pl/live

KRZYWIRYJEK | 6+ | reż. Robert Jarosz

Rzecz dzieje się w baśniowym mieście, w którym co roku organizowany jest wielki konkurs fotograficzny. Główna nagroda przyznawana jest za zdjęcie przedstawiające najszczęśliwsze dziecko. Nic dziwnego, że ulice miasta pełne są dorosłych z aparatami, proszących swoje dzieci o uśmiech... Brzmi znajomo? To nie przypadek - w onirycznej baśni Roberta Jarosza można znaleźć wiele aluzji do otaczającej nas rzeczywistości. Twórcy spektaklu mierzą się z ważnym problemem dziecięcych emocji, próbując pokazać, że nie wolno ich dzielić na dobre i złe - one po prostu są.

KRZYWIRYJEK napisany specjalnie dla Wrocławskiego Teatru Lalek, to zanurzona w baśniowej poetyce opowieść o wrażliwym dziecku dążącym do szczerej i pełnej zaangażowania relacji z rodzicem.

TEKST Robert Jarosz
REŻYSERIA Robert Jarosz
SCENOGRAFIA Jan Polivka
MUZYKA Patryk Lichota
RUCH SCENICZNY Jacek Gębura
OBSADA: Kamila Chruściel, Marta Kwiek, Edyta Skarżyńska, Grzegorz Mazoń, Sławomir Przepiórka, Marek Tatko

Uwaga:
Nagrania prezentowane w ramach cyklu mają charakter roboczy i zostały dokonane w celach dokumentacyjnych. Korzystamy z nich podczas wznowień albo zastępstw. Nie były reżyserowane z myślą o prezentacji online. Niektóre z nich to rejestracje prób generalnych bez udziału widzów. Udostępniamy je wyłącznie ze względu na szczególne okoliczności. Nie zastąpią one wizyty w teatrze, ale mogą być dla Was okazją do zajrzenia w teatralne kulisy(-) (-)
Materiał Teatru
8 kwietnia 2020
Spektakle
Krzywiryjek
Portrety
Robert Jarosz