2020-05-10 - g. 19:00 - "Makbet" - reż. Katarzyna Deszcz - Teatr Powszechny w Radomiu

Już w najbliższą niedzielę 10 maja o godzinie 19.00 zapraszamy na teatralną ucztę! Klasyczny dramat, w nowoczesnej i zaskakującej odsłonie z Teatru Powszechnego w Radomiu.


Szekspirowski „Makbet" w inscenizacji Katarzyny Deszcz z nowoczesną scenografią Andrzeja Sadowskiego w połączeniu z doskonałą grą aktorską to uniwersalna opowieść o obsesyjnym dążeniu do władzy i jej deprawującej, wyniszczającej sile, ale to przede wszystkim spektakl o zdradzie.

I o nieufności rodzącej tak wielki lęk, że nie zawahasz się przed niczym, byle tylko choć na chwilę się go pozbyć. W tym świecie przyjaciel może okazać się śmiertelnym wrogiem. W tym świecie nie ma miejsca na żadne sentymenty. Uczucia, choćby najbardziej płomienne i szczere, okazują się słabością, za którą przyjdzie zapłacić. W tym świecie króluje frustracja, agresja i wszechogarniający strach. Panoszy się zło, którego jedynym sprawcą jest człowiek. W tym świecie panuje zapierająca dech w piersiach samotność...

„Makbet" to przedstawienie poruszające i zaskakująco współczesne. Niezmiernie barwne i ponadczasowe. Pozycja obowiązkowa 10 maja (niedziela) o godzinie 19.00, kanał YouTube Teatru Powszechnego w Radomiu.

Link: https://www.youtube.com/user/TeatrPowszechnyRadom(-) (-)
Materiał Teatru
6 maja 2020