2020-06-04 - "Posprzątane" - reż. Agnieszka Lipiec-Wróblewska - Teatr Telewizji

Cztery kobiety, które niespodziewanie połączyła głęboka, pierwotna więź. „Posprzątane" to opowieść o miłości i cierpieniu, stracie i poszukiwaniu szczęścia. W adaptacji spektaklu dwukrotnej laureatki nagrody Pulitzera – Sarah Ruhl wystąpili m.in. Agata Kulesza i Piotr Adamczyk

Lane jest zapracowaną lekarką, która przestaje troszczyć się o życie rodzinne. Matilde to zatrudniona przez nią brazylijska sprzątaczka, która nienawidzi swojej pracy i całe dni spędza na „poszukiwaniu dowcipu doskonałego". Siostra Lane – Virginia to znudzona życiem mężatka, która przejmuje obowiązki Matildy i odnajduje harmonię w sprzątaniu.

Pewnego dnia w ich życiu pojawia się młoda Ana, kobieta, w której szaleńczo zakochał się mąż pani – Charles. Tym, co łączy tych wszystkich bohaterów jest sprzątanie – uniwersalny i pełen zaskakującej symboliki rytuał. Posprzątane to opowieść o życiu, stracie i cierpieniu, a zarazem o miłości i głębokiej, pierwotnej więzi między kobietami.

Spektakl jest adaptacją sztuki Sarah Ruhl – dwukrotnej laureatki Pulitzera, autorki sztuk zaliczanych do kręgu realizmu magicznego. W głównych rolach wystąpili: Agata Kulesza, Dominika Kluźniak, Aleksandra Konieczna, Wiktoria Gorodeckaja i Piotr Adamczyk.

"Posprzątane" - reż. Agnieszka Lipiec-Wróblewska - Teatr Telewizji

Spektakl jest koprodukcją Narodowego Instytutu Audiowizualnego i Telewizji Polskiej.(-) (-)
Materiały Teatru Telewizji
4 czerwca 2020
Spektakle
Posprzątane