A może nawet uronić łzę?

W najbliższą sobotę o godz. 17.10 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierę słuchowiska Mateusza Tracza pt. "Doria, czyli rzecz o Puccinim". Słuchowisko wyreżyserował autor, ilustrację muzyczną przygotował Marian Szałkowski, a w rolę Pucciniego wcielił się Marek Frąckowiak.

Giacomo Puccini - jeden z największych włoskich kompozytorów. Następca Verdiego, autor znanych oper: „Cyganeria", „Tosca", „Madame Butterfly" i słynnej „Turandot". Puccini to jednak nie spiżowy posąg. To fascynujący człowiek: impulsywny, ogarnięty szałem twórczym i miłością do Italii. Miłością do muzyki, do kobiet, które spotkał na swojej drodze. Piotruś Pan, pewien siły swojego talentu oraz tego, że życie musi pachnieć kawą i egipskim papierosem.

Historię Dorii napisało życie. Do domu rozkapryszonego kompozytora sprowadził ją jego syn, Tonio. (Giacomo przechodził wtedy rekonwalescencję po poważnym wypadku samochodowym.) Tonio polubił dziewczynę, ona pokochała muzykę maestra, ale Elvira - żona Giacoma - nie pokochała Dorii... Tak zawiązała się niezwykła intryga o zaskakującym zakończeniu.

- Jeżeli jesteście Państwo znudzeni współczesnością - prezentującą bełkot, uwznioślającą brzydotę i gloryfikującą przeciętność, pozwólcie, że zaproszę Was do świata w zupełnie starym stylu... Do świata piękna, miłości, dobra, złości, zazdrości, zdrady, szaleństwa, pasji, namiętności, intryg i domysłów. Do świata rozbrzmiewającego prawdziwie filmową muzyką...

Jeżeli chcecie Państwo wzruszyć się, uśmiechnąć, a może nawet uronić łzę, zapraszam do Teatru Polskiego Radia w najbliższą sobotę, 20 lutego, o godz. 17.10(-) (-)
Materiał TPR
20 lutego 2016
Portrety
Mateusz Tracz