Ach, ci wspaniali didżeje!

Radio Live, komedia, reż. Arkadiusz Jakubik, wyk. Kinga Ilgner, Mirosław Zbrojewicz/Zbigniew Suszyński, Teatr Komedia, Warszawa, ul. Słowackiego 19a, bilety: 70 - 80 zł, rezerwacje tel. 22 833 68 80, wtorek - środa (23 - 24.03.), godz. 19.

Magia radia działa nadal, mimo upływu lat i nowych mediów. Wszystkich, którzy zawsze marzyli o odkryciu tego, co się dzieje w radiostacji od kuchni, Arkadiusz Jakubik zaprasza do spędzenia w radiu jednego dnia, kiedy wszystko idzie nie tak, jak miało. 

Wydawałoby się, że nic w tym ciekawego. Siedzi ktoś przed mikrofonem i przemawia do ludzkości, od czasu do czasu prezentując muzykę. A jednak zawód radiowca fascynuje. Świadectwem tej miłości do radia są filmy. Takie jak choćby "Więcej czadu" o pirackiej radiostacji. A radiowiec w brawurowym wykonaniu Bronisława Wrocławskiego był bohaterem sztuki Erica Bogosiana "Talk radio". 

W "Radio Live" stacją próbuje rządzić twardą ręką szef programowy, który w rzeczywistości nie umie rozwiązywać problemów. O byciu gwiazdą anteny marzy jego sekretarka. Radiowy technik ujawnia umiejętności prezentera. Wszyscy oni będą próbowali uratować program, kiedy gwiazda utknie w windzie, prezenterka się spóźni, a technika zawiedzie. A ich wysiłkom, jak to w radiu, będzie towarzyszyć muzyka: od Jerzego Połomskiego, przez death metal, po najnowsze przeboje. 

"Radio Live", komedia, reż. Arkadiusz Jakubik, wyk. Kinga Ilgner, Mirosław Zbrojewicz/Zbigniew Suszyński, Teatr Komedia, Warszawa, ul. Słowackiego 19a, bilety: 70 - 80 zł, rezerwacje tel. 22 833 68 80, wtorek - środa (23 - 24.03.), godz. 19.Agnieszka Rataj
Rzeczpospolita
19 marca 2010
Spektakle
Radio Live