Andrea Costanzo Martini

Andrea Costanzo Martini. Urodził się w Cuneo, we Włoszech; ukończył Akademię Baletu Heinz Bosl Stiftung w Monachium. Zaczynał jako tancerz baletu, podróżując pomiędzy Izraelem a Szwecją, gdzie współpracował z Batsheva Dance Company, Cullberg Baletten, a także Inbal Pinto & Avshalom Pollack Dance Co. Poza pracą jako wykonawca i choreograf uczy gaga i improwizacji w różnych szkołach oraz zespołach (m.in. Cullberg Baletten, Szwecki Balet Narodowy, DOCH oraz Pinto dance).

O spektaklu:
W czasie rezydencji w teatrze Maat artysta planuje badać ruch w całkowitym oderwaniu od znaczenia. Chce się przekonać, czy poprzez organizowanie stworzonego materiału w strukturę (która będzie zawierała tekst, dźwięk oraz być może video) uda mu się uwolnić ruch od jakichkolwiek zobowiązań opisowych, jednocześnie nadal mając aktywną i dominującą częścią całej kompozycji. Ruch jasny i ostry jak słowa, a jednocześnie mogący otworzyć lukę pomiędzy tym, co jest „powiedziane" a tym, co jest zamierzane.

Bastion – Teatr Maat Projekt
Pokaz przedpremierowy
inspirowany „Bastionem" Stephena Kinga oraz „Europa w obliczu końca" prof. Marcina Króla
16.08.2014 godz. 19:00
Sala Widowiskowa
wstęp wolny
bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Centrum Kultury od 21 lipca do 14 sierpnia
kasa czynna: pon – pt w godz. 12.00- 17.00 oraz na 1 godz. przed wydarzeniem

Powrót do kultury staje się nieosiągalnym, ludzkim marzeniem. Artyści są wyjątkowym i niezwykle rzadkim dobrem. W obliczu końca tworzy się nowy system i powstają nowe wartości. Daniel i Super Adam – rzemieślnik culture regime – spotykają się na styku dróg i tworzą manifest nowego. Pojawiają się w jednym pojemniku emanacje Bejarta, Bausch, Niżyńskiego. Post święto trwa.

„Uznaliśmy, że ludzie w swoich działaniach nie są racjonalni, albo – co najmniej – tylko bywają racjonalni, co wynika zarówno z ich cech osobistych, jak i z konstrukcji świata. Jednak nie są głupi i są spragnieni wiedzy na temat swojej sytuacji i swojej przyszłości. Dlatego chętnie, chociaż bez przyjemności, wysłuchaliby tych wszystkich wiadomości sprowadzających się do prostego sformułowania: w przewidywalnej przyszłości lepiej nie będzie."
Marcin Król, „Europa w obliczu końca"
Więcej na http://ck.lublin.pl/pl/wydarzenia/bastion-teatr-maat-projekt/

Andrea Costanzo Martini - spotkanie z tancerzem; prowadzenie: Tomasz Bazan
08.08.2014 godz. 16:00
Sala prób nr 2
wstęp wolny
Więcej na http://ck.lublin.pl/pl/wydarzenia/andrea-costanzo-martini-spotkanie/

Andrea Costanzo Martini - otwarta lekcja tańca
09.08.2014 godz. 15:00
Most Kultury, ul. Zamojska
wstęp wolny
Zapisy na lekcje tańca: zapisy.maat@gmail.com
Więcej na http://ck.lublin.pl/pl/wydarzenia/andrea-costanzo-martini-lekcja-tanca/(-)
Materiał Centrum Kultury
5 sierpnia 2014
Spektakle
Bastion