Arabela na Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy na ARABELĘ, znakomitą bajkę dla dzieci i dla dorosłych. Spektakl zostanie zaprezentowany w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże.

Pewnego dnia Pan Majer, aktor, opowiadający w telewizji bajki dla dzieci, spotyka na swej drodze czarodzieja drugiej kategorii - Rumburaka. Wraz z nim przenosi się do Świata Baśni, gdzie za sprawą nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, zabija Gadającego Wilka... Karę za to ponosi Rumburak, który pałając chęcią zemsty, w szokujący sposób zmienia treść bajek, co więcej, podszywa się pod opowiadającego je Pana Majera. Zaniepokojony władca Baśni - Król Hiacynt wysyła swoje dwie córki Arabelę i Ksenię w towarzystwie maga Vigo do krainy ludzi. Mają oni nakłonić Majera do przywrócenia ładu w bajkach. Arabela i syn Majera, Petr, zakochują się w sobie. Rumburak, który sam miał chętkę na Arabelę i pół królestwa baśni, podstępnie, z pomocą czarodziejskiego pierścienia, porywa księżniczkę i więzi ją w swoim zamku. Jednak Arabeli udaje się uciec do ukochanego Petra. Ich szczęście nie trwa długo. Petr przypadkowo okrywa się czarodziejskim płaszczem i znika. W tym czasie w Świecie Baśni dzieją się rzeczy straszne i niepojęte... a to dopiero początek wydarzeń, które na zawsze miały odmienić ten czarodziejski świat. Wszystko jednak, jak to w bajkach, kończy się dobrze.

"Arabela" jest pierwszą w Polsce i na świecie adaptacją teatralną kultowego czechosłowackiego serialu, oglądanego z równym zainteresowaniem przez dzieci jak i dorosłych widzów.

Paweł Aigner o spektaklu: „"Arabela" to opowieść o wielkiej sile i dynamice. Przenikające się światy: ludzki i baśniowy, targane są niezwykle silnymi emocjami i namiętnościami, które sprawiają, że opowieść atrakcyjna dla dzieci może być również interesująca dla widzów dorosłych. Bowiem "Arabela" to historia pożądania, władzy, zazdrości, zemsty ale również miłości, która w każdym ze światów jest taka sama."

„Sięgnięcie po scenariusz oparty na popularnym w latach 80. czechosłowackim serialu zaowocowało rewelacyjnym spektaklem familijnym, który dzieci oglądały z otwartymi ze zdziwieniami buziami, dorośli zaś reagowali salwami śmiechu na dialogi płynące ze sceny."Anna Kołodziejska
Material Teatru
29 maja 2013
Spektakle
Arabela