Baba, Felek, larwy, diabeł - czeski film?

Czy jedna aktorka może zagrać kilka kobiet, kilku facetów, rodziców (równocześnie!), zwierzęta i larwy? Może, pod warunkiem, że to Aldona Jankowska. "Lataj z Krystyną" to spektakl, który wygrywa kolejne przeglądy teatralne (m.in. Katowicki Karnawał Komedii) i podbija serca publiczności.


uż 8 sierpnia o 21:00 pokażemy go w Chorzowskim Teatrze Ogrodowym! Przy Jankowskiej nudzić się nie można.

Wszechstronnie utalentowana aktorka, parodystka i stand-uperka. Aldona Jankowska doskonale czuje się w spektaklach komediowych z pogranicza monodramu, improwizacji i widowiska muzycznego. Swoje artystyczne popisy brawurowo łączy w opowieści "Lataj z Krystyną, czyli wszystko dobre, co się dobrze kończy". Historia nieszczęśliwie zakochanej Krysi staje się okazją do podróży przez dzieje i mody, ale i tak najważniejsze są tu larwy. "Całkowicie jednoosobowy" monodram dostarczy mnóstwa śmiechu, chociaż nie wszystkie prezentowane tu wątki mają komediowy rodowód.

Wejściówki na spektakl w cenie 20 zł do kupienia w recepcji Sztygarki (Chorzów, ul. Piotra Skargi 34d, tel. 32 249 59 92, www.sztygarka.pl) oraz w sieci ticketportal.pl

9 sierpnia o 15 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie z"Felkiem" - przesympatyczną lalką, która rozbawi każdego do łez.

Jest ich dwóch: Felek i Władek. Różnią się tym, że Władek ma dwie ręce i dwie nogi, a Felek tylko bibułkowy tułów. I może jeszcze tym, że Felek czasami się gubi, więc Władek musi go szukać, rozpytując wszystkich w okolicy, czy nie widzieli jego przyjaciela. A że Felek ma niebanalne pomysły, sprawia niekiedy trochę kłopotów Władkowi. Aha, jeszcze coś: Felek jest pacynką (dość dużą pacynką), a Władek to Władysław Aniszewski, aktor i animator Felka. Łatwo o tym zapomnieć, kiedy ogląda się spektakl zatytułowany po prostu "Felek", bajkę dla dzieci, która podbije także serca dorosłych.

Dla wszystkich wstęp wolny!

O 21:00 z kolei II Chorzowska Noc Filmowa, na którą zapraszają Stowarzyszenie Inicjatywa i Stowarzyszenie SZTYG.art. Będą dobre czeskie filmy Petra Zelenki - "Guzikowcy" oraz "Rok diabła" z Jaromirem

Nohavicą, a wszystko w cieniu wieży szybu "Prezydent".

Wstęp wolny!(-)
Materiał Festiwalu
6 sierpnia 2014