Bajki przez telefon?

Warsztaty Teatralne Akademii Sztuki i Kultury oraz udostępniający przestrzeń Dom Kultury Zacisze w Warszawie zapraszają na premierę "Bajek przez telefon".

Warsztaty Teatralne Akademii Sztuki i Kultury oraz udostępniający przestrzeń Dom Kultury Zacisze w Warszawie zapraszają na premierę "Bajek przez telefon".

"Bajki przez telefon" Gianniego Rodari to krótkie historie pełne absurdu pisane jako opowieści dla dzieci, uwielbiane przez dorosłych. Spektakl powstał na ich kanwie.

Teatr Zmiany
https://warsztaty-teatralne.pl/

Teatr Zmiany to uczestnicy warsztatów teatralnych Akademii Sztuki i Kultury. Młodzi i zdolni ludzie, którzy próbują swoich sił na scenie, często po raz pierwszy.

Bohaterka spektaklu, Paulinka, jest córką komiwojażera, który pewnego dnia dzwoni do niej, żeby powiedzieć, że za szybko nie pojawi się z powrotem. Dziewczynka zostaje sama, ale co to za problem, skoro ma swój smartfon, komputer i projektor. A poza tym tata nagrał dla córki bajki-niespodzianki, więc już na pewno Paulinka będzie przeszczęśliwa w trakcie swojej przymusowej izolacji.

Nasza interpretacja to swobodna wariacja na temat „Bajek przez telefon" Gianniego Rodari. Krótkie opowieści były pretekstem do eksploracji rozmaitych technik teatralnych, wśród których najbardziej owocnymi okazały się techniki teatru cieni, słuchowiska i tradycyjnego teatru żywego planu. Praca nad spektaklem była procesowa, odkrywcza, do ostatniej chwili otwarta na eksperyment i improwizację.

Termin: 23 stycznia 2022, niedziela, godz. 19.00
Adres: ul. Blokowa 1, Warszawa

Adaptacja i reżyseria: Piotr Filonowicz

Piotr Filonowicz, absolwent Akademii Teatralnej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, założyciel grup Linia Nocna oraz Fabryka Destrukcja. Organizuje podróże etnomuzykologiczne. Prowadzi zajęcia z otwierania głosu. Założyciel Przędzalni głosu. Współtwórca improwizacji wolnej. Brał udział w licznych warsztatach teatralnych (m. in.: pod kierunkiem Eugenio Barby, Thomasa Richardsa). Prezes Fundacji Sztuki Współczesnej.

Występują: Aleksander Chojnacki, Patrycja Gieros, Paulina Kaczmarczyk, Maria Konopka, Kamila Miller-Henneberg, Beata Osińska, Alicja Sarniewicz, Wojciech Szkółka, Agnieszka Szymanik, Kornelia Tomczyk

Wydarzenie realizowane w obowiązującym reżimie sanitarnym.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek od 17.1.22 pod nr 22 743 87 10
Liczba miejsc ograniczona. Spektakl adresowany do młodzieży (15+) i dorosłych.

Więcej informacji: https://zacisze.waw.pl/pl/bajki-przez-telefonEwa Mazgajska
Materiał organizatora
19 stycznia 2022