Baletowa ekstraklasa wystąpi na deskach Dramatycznego

Która z dziewczynek nie marzyła w dzieciństwie, żeby zostać tancerką albo baletnicą? Baletnice i baletmistrzów będzie można już wkrótce na scenie Teatru Dramatycznego.Baletnice mają delikatne ruchy, płynął wręcz po scenie.

A praktycznie każda z nich marzy, żeby wystąpić w "Jeziorze łabędzim". To zdecydowanie największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność na świecie.

Na scenie widzom jawi się ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia. Balet opowiada o prawdach uniwersalnych: o ludzkich namiętnościach, o walce dobra ze ziem, o zdradzie, bólu, ale przede wszystkim o potędze miłości. Ta bajkowa, piękna opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów - Piotra Czajkowskiego -wprowadzą każdego widza w cudowny, magiczny świat baletu klasycznego. Czy spodoba się białostoczanom, będzie można sprawdzić podczas polskiego tournee w październiku. Wtedy to arcydzieło sztuki baletowej zaprezentuje Royal Russian Ballet. W Białymstoku spektakl zobaczyć będzie można 3 października w Teatrze Dramatycznym przy ulicy Elektrycznej 12.

Royal Russian Ballet to zespól, który powstał w Charkowie w 2007 roku. Tworzą go artyści rosyjscy i ukraińscy. Szturmem zdobywają sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody.

Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Mikhail Bezzubikov - solista Bolszoj Ballet, który ukończył słynną rosyjską szkołę choreografii w Perm i w uznaniu wielu zasług otrzymał tytuł Honorowego Artysty Rosji; Anatoliy Kazatskiy - menedżer zespołu, tancerz i choreograf, m.in. zwycięzca Międzynarodowego Konkursu " Serge Lifar 2002".

Taniec to nie wszystko. Dopełniają go przeróżne elementy, które dość znacząco wzmacniają efekt końcowy. Są wśród nich zachwycające kostiumy, piękna scenografia, a przede wszystkim młodzieńcza pasja i perfekcja w wykonaniu. To wszystko sprawia, że grono wielbicieli Royal Russian Ballet stale rośnie. Zespół złożony z młodych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej oczarował już publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Bilety

Tancerze na scenie dają z siebie wszystko. Są perfekcyjni, a ich ruchy dopracowane w każdym szczególe. To właśnie ruchem potrafią wyrazić emocje. Patrząc na nich nie potrzeba słów. Język ciała jest ponadczasowy i zrozumieć go może każdy mieszkaniec kuli ziemskiej.

Białostocki spektakl spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Bilety na 3 października na godz. 20 zostały już wyprzedane. W związku z tym już dziś w Biurze Ogłoszeń "Kuriera Porannego" rusza sprzedaż biletów na godzinę 17. Więcej informacji uzyskają Państwo pod numerem telefonu 85 748 96 00.(uk)
Kurier Poranny
17 września 2013