Będzie kolejny sukces?

W Teatrze im. Norwida trwają ostatnie próby przed sobotnią premierą. Na Scenie Studyjnej Grzegorz Bral reżyseruje dramat Davida Harrowera pt."Blackbird".

Jest to pierwsza realizacja Brala po sukcesach kierowanego przez niego Teatru Pieśń Kozła w Edynburgu. W 2012 r. podczas Festiwalu Fringe za spektakl "Pieśni Leara" (którego reżyserem jest G. Bral) teatr ten otrzymał trzy prestiżowe nagrody: Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters Award. "Pieśni Leara" zajęły również pierwsze miejsce w rankingu wszystkich spektakli teatralnych wystawianych w Edynburgu.

"Blackbird" to znany dramat szkockiego autora, Davida Harrowera, grany z powodzeniem w teatrach całego świata. Został napisany na zamówienie Festiwalu w Edynburgu i tam też odbyła się prapremiera - w czasie Edinburgh International Festival w 2005 roku. Utwór jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

W jeleniogórskim spektaklu występują: Katarzyna Janekowicz i Tadeusz Wnuk oraz w roli Dziewczynki - Maja Kanicka. Muzykę skomponował, stale współpracujący z Grzegorzem Bralem, angielski kompozytor Guy Pearson.(-)
Materiał Teatru
19 lutego 2013
Spektakle
Blackbird
Portrety
Grzegorz Bral