Bez nudy zostań w domu

Minikoncerty online, zajęcia z teatralnymi edukatorami, treningi taneczne i wokalne. Teatr Muzyczny w Łodzi zachęca, by odwiedzić go wirtualnie poprzez blog www.tmlodz.com i spędzić wolny czas z muzyką lub aktywnie na warsztatach.

Namawiamy do pozostania w domach, ale nie chcemy tracić kontaktu z publicznością, dlatego zrealizujemy niektóre z zajęć edukacyjnych wirtualnie, przygotowujemy też minikoncerty z udziałem naszych fantastycznych solistów – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi i dodaje, że z tych propozycji będzie można skorzystać za pośrednictwem bloga www.tmlodz.com oraz w kanałach social media teatru.

Teatralny program online zaplanowany został do 16 kwietnia. Obejmuje między innymi cykliczne wirtualne warsztaty EduWtorek z O-Twórz Teatr. Są to zajęcia, wokół których zgromadzono wielu znakomitych edukatorów, na co dzień będących czynnymi wokalistami, aktorami i tancerzami. Warsztaty prowadzą między innymi Joanna Wiśniewska i Szymon Nygard (NYSKA Studio), Maria Gudejko, Julia Hołówko, Emilia Klimczak, Anna Julia Dębowska czy Maciej Pawlak.

Na czas zamknięcia teatru trenerzy przygotowują filmy instruktażowe z ćwiczeniami emisyjnymi, impostacyjnymi, aktorskimi, tanecznymi i czy muzycznymi. Warsztaty angażujące uczestników w różnym wieku publikowane będą w każdy wtorek w południe, począwszy od 17 marca.

Z kolei na piątki teatr przygotowuje serię mini koncertów Dusza śpiewa, zarejestrowanych w formie 20-minutowych filmów. Pierwszy z nich, którego publikację przewidziano na 20 marca o g. 20.00, będzie muzycznym spotkaniem z najpiękniejszymi musicalowymi i operetkowymi melodiami. Wystąpi Emilia Klimczak – solistka Teatru Muzycznego w Łodzi, która na jego scenie występowała już jako mała dziewczynka w „Skrzypku na dachu" czy „Zorbie". Widzom znana jest z ról m.in.: Cosette w „Nędznikach", Adeli w operetce „Zemsta nietoperza", Marii Magdaleny w „Jesus Christ Superstar", czy... Maurice'a w „Madagaskarze". W następny piątek również o g. 20.00 opublikowany zostanie minikoncert Paweła Erdmana. On również jest solistą Teatru Muzycznego w Łodzi. Na scenie tego teatru zagrał m.in. w musicalu „Wonderful Town" L. Bernsteina, operetce „Wesoła wdówka" L. Lehara, musicalu dla dzieci „Zorro". Największym powodzeniem cieszą się jednak jego interpretacje ról Kajfasza w „Jesus Christ Superstar" i Javerta w „Nędznikach".

Jak wskazuje już sam tytuł naszego cyklu artyści zaprezentują to, co im w duszy gra. Sami przygotują repertuar i opracują sposób jego przedstawienia. Możemy więc liczyć na spore muzyczne niespodzianki – zapowiada dyrektor Posmykiwicz.

Wszystkie te propozycje teatru zebrane są w jednym miejscu w formie bloga „Muzyczny wirtualnie" (www.tmlodz.com). Tylko przez pierwszą dobę jego funkcjonowania odnotowano blisko tysiąc wejść na stronę.Joanna Karpińska
Teatr Muzyczny w Łodzi
18 marca 2020