Bonaszewski z Myśliwskim

W sobotę 23 sierpnia o godz. 19 w Teatrze Rondo Słupskiego Ośrodka Kultury wystąpi Mariusz Bonaszewski, wybitny aktor, którego kariera rozpoczęła się właśnie w Słupsku. Artysta pokaże spektakl "Saksofon", powstały na motywach powieści Wiesława Myśliwskiego "Traktat o łuskaniu fasoli".

Przedstawienie wyreżyserowali wspólnie Mariusz Bonaszewski i Michał Walczak. Fabuła spektaklu, oparta o wielokrotnie nagradzany (m.in. Nagrodą Literacką Nike i Nagrodą Literacką Gdynia) tekst Myśliwskiego, traktuje o dochodzeniu do trudnej życiowej mądrości, budowanej poprzez czas i doświadczenie. Na scenie towarzyszyć będzie Bonaszewskiemu wybitna saksofonistka Alina Mleczko.

Bilet w cenie 40 zł do nabycia w Ośrodku Teatralnym Rondo

Rezerwacje pod numer telefonu: (59) 842-63-49

Uwaga: liczba miejsc ograniczona, wszystkie rezerwacje należy odebrać do 22 sierpnia 2014.

Mariusz Bonaszewski - pierwsze kroki na scenie stawiał w Słupskim Teatrze Dramatycznym w 1984 r., gdzie trafił zaraz po ukończeniu I LO. W latach 1988-1997 był aktorem Teatru Dramatycznego w Warszawie. Przez pewien czas Bonaszewski współpracował z wrocławskim Teatrem Polskim, gdzie miał możliwość grać w spektaklach reżyserowanych przez Jerzego Jarockiego. Od 1997 roku Mariusz Bonaszewski należy do zespołu Teatru Narodowego w Warszawie i może się poszczycić wybitnymi kreacjami i wieloma głównymi rolami. W 2001 zagrał główną rolę w kontrowersyjnej sztuce Sarah Kane "Oczyszczeni". Zagrał w ponad 40 filmach - ostatnio mogliśmy go podziwiać jako Prokuratora w filmie Pasikowskiego "Jack Strong". Współpracuje także z teatrem Polskiego Radia i z Teatrem Telewizji. W grudniu 2013 otrzymał prestiżową nagrodę Wielki Splendor Polskiego Radia. Wielbiciele seriali mogli go obejrzeć m.in. w: "M jak Miłość", "Na dobre i na złe", "Komisarz Alex", "Prawie Agaty" czy "Na krawędzi".

Alina Mleczko - pedagog, absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, prowadząca klasę saksofonu w Zespole Szkół Muzycznych im. Chopina w Warszawie, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina. Wydała cztery solowe płyty. Jako solistka koncertuje z orkiestrami m.in. Capella Istropolitana, Narodową Orkiestrą Ukrainy, Sinfonia Varsovia, Duńską Orkiestrą Radiową i wieloma orkiestrami filharmonii w Polsce. Koncertuje w licznych krajach Europy i USA.(-)
Materiał Organizatora
13 sierpnia 2014