BTL wyjeżdża do Warszawy i USA

Aktorzy Białostockiego Teatru Lalek w najbliższym czasie zaprezentują swoją twórczość poza białostocką sceną.

Od dziś do niedzieli nasi lalkarze będą gościnne występować w warszawskim Teatrze Guliwer ze spektaklem Marty Guśniowskiej "Misiaczek" w reżyserii Wiesława Czołpińskiego


Najmłodsza warszawska publiczność przeniesie się w świat pluszowej, miękkiej krainy i pozna historię o malutkim niedźwiadku, który nie może zapaść w sen zimowy.

Natomiast już w przyszłym tygodniu inna grupa aktorska wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych. Białostocki Teatr Lalek weźmie udział w ósmej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezwykłych "Puppets In The Green Mountains" w Putney. Organizatorem tego wydarzenia jest Sanglass Theater - założony i prowadzony przez Erica i Ines Bassów - twórców białostockiego spektaklu "Czarne ptaki Białegostoku".

Właśnie ta niełatwa sztuka zostanie wystawiona w USA. Mieści się w czterech ramach czasowych: pogrom w 1906 roku, likwidacja białostockiego getta w 1941 roku, wygnanie Żydów w 1968 roku oraz spojrzenie w przyszłość. Historie te razem z widzem poznaje młoda Żydówka, która przyjeżdża ze Stanów Zjednoczonych z młodym białostoczaninem, by wspólnie stworzyć projekt taneczny. BTL będzie gościł w Ameryce od 19 września do 1 października.(-)
Materiał Teatru
14 września 2012