By ratować Polskę

„Dropie" w reżyserii Marcina Libera to groteskowa komedia drogi, której bohaterka pracuje w bankomacie i mieszka w psiej budzie, potem mieszka w śmietniku, potem traci pracę w bankomacie i mieszka w lesie, potem nigdzie, potem zostaje artystką i mieszka z innymi artystami w piwnicy, potem w kiosku, potem w garażu, znowu nigdzie, a potem z tytułowymi ptakami z gatunku Otis tarda, które kiedyś wywalczyły Polsce wolność i niepodległość, a dziś znów wróciły do kraju, by ratować Polskę, naszą ojczyznę.

W potrójnej roli bohaterki występują Joanna Rozkosz, Julia Sobiesiak- Borucka i Weronika Krystek (gościnnie), a dziesiątki spotykanych przez nią postaci grają Grzegorz Wiśniewski, Igor Tajchamn i Adam Szustak (student IV roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie).

Autorką muzyki (wspólnie z Igorem Nikiforowem) jest Zuzanna Wrońska, nagrodzona Złotymi Lwami za muzykę do filmu „Silent Twins" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, autorem scenografii debiutujący w tej roli Maciej Salamon, gitarzysta i wokalista zespołu Nagrobki, autorem kostiumów i reżyserem świateł jest Mirek Kaczmarek, adaptację, na podstawie książki Natalki Suszczyńskiej pod tym samym tytułem, zrobił Michał Kmiecik.(-) (-)
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
8 lipca 2023
Spektakle
Dropie
Portrety
Marcin Liber