Casting

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oszukuje odtwórcy roli w spektaklu "Wisielec". Organizatorzy czekają na osoby w wieku 17-24 lata; wymagane jest doświadczenie aktorskie (studenci Akademii Teatralnej, warsztaty teatralne, udział w grupach teatralnych)

Osoby niepełnoletnie obowiązuje dostarczenie oświadczenia o zgodzie rodziców na udział w castingu. Ważna jest dyspozycyjność (próby i spektakle planowane również w godzinach przedpołudniowych). Teatr nie zwraca kosztów dojazdu i zakwaterowania. Casting odbędzie się w niedzielę 27 marca, o godz. 11.00 w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku (Scena Foyer, wejście od frontu Teatru).

Kandydaci są proszeni o przygotowanie wskazanego fragmentu tekstu "Wisielec":

"Mówią, że do ojca niepodobny jestem. Do matki zresztą też. Śmieją się, że do listonosza. Złościło mnie to. Wtedy jeszcze nie mogłem przypuszczać, że kiedyś będę dziękował za te słowa. Tyle niepodobieństwa między nami, że chyba tylko kości są te same, sklepienie czaszki, oczodoły. Zabawne, bo na pozór wszystko się niby zgadza. Kształt głowy, rysy twarzy, wzrost, sylwetka. Jednak czegoś tu brakuje. Coś się gryzie. Może bardziej z profilu, jakbym się za czymś oglądał? Gdybym coś trzymał w ręku? Gdybym coś innego miał na sobie? Zmienić czy domalować mi jakieś tło? Może brakuje kogoś obok? Nie, nie, to na nic. Za mocno się różnimy. Całkiem, o czym innym myślimy, mówimy. Moja twarz. Twoja twarz. Nasze twarze. Twarze. Miliardy twarzy na powierzchni świata."

Dramat "Wisielec" autorstwa Marleny Hermanowicz otrzymał Główna Nagrodę II Ogólnopolskiego Konkursu Małych Form Dramaturgicznych 1-2-3, organizowanego przez nasz Teatr.

planowana premiera spektaklu: 28 maja 2011 r.
kontakt - sekretariat nr tel. 85 749 91 98Monika Zawadzka
Materiały Teatru
25 marca 2011