Casting do roli dziecięcej

Centrum Kultury w Lublinie poszukuje dzieci (pierwszoklasistów) do spektaklu Wojtka Ziemilskego “ReMix Poor Theatre” prezentowanego na Konfrontacjach Teatralnych.


Termin castingu 2 października godzina 17.00, Sala Rozdroży Centrum Kultury w Lublinie

Z grupy dzieci zostanie wyłoniona trójka. Pokaz spektaklu będzie miał miejsce dnia 13 października 2013 roku o godzinie 18.00 w Sali Czarnej Centrum Kultury. Od 10 do 12 października trwać będą próby (2x45 minut), dzieci będą miały  proste zadania aktorskie, do których zostaną przygotowane podczas prób z reżyserem.

 ***

Wojtek Ziemilski – reżyser, artysta wizualny, tworzy prace na pograniczu teatru, sztuk wizualnych i choreografii. Ukończył kurs reżyserii teatralnej w Fundacji Gulbenkiana w Lizbonie. Przez dłuższy czas mieszkał w Portugalii, gdzie przygotował m.in. spektakl multimedialny Hamlet Light. Po powrocie współpracował z TR Warszawa (jest m.in. autorem instalacji wideo Aktorzy). Prowadzi warsztaty z nowych form eksperymentu w teatrze, m.in. w Instytucie Teatralnym. Autor spektakli Mała narracja, Mapa, Prolog. Autor bloga o sztuce nowoczesnej: new-art.blogspot.com.

 ***
Przed kilku laty słynna nowojorska formacjaThe Wooster Group przygotowała "The Poor Theatre", swoistą powtórkę jednego z najbardziej klasycznych przedstawień Jerzego Grotowskiego i Teatru Laboratorium – "Akropolis". Wojtek Ziemilski idzie kilka kroków dalej. Powtarza "Poor Theatre". A raczej gra z pojęciami powtórzenia i oryginału. Na scenie trójka dzieci i trójka dorosłych uporczywie powtarza krótki fragment "Akropolis" Stanisława Wyspiańskiego. Dzieci sterowane przez dorosłych powoli wchodzą w swoje kulturowe role. Powtórzenie jako jedyny sposób przyswajania kultury? "Poor Theatre: Remiks" to pierwsza realizacja Wojtka Ziemilskiego po głośnej premierze "Małej narracji" w Teatrze Studio w Warszawie.(-)
Materiał Organizatora
26 września 2013