„Chciałem być" najlepszym spektaklem

Spektakl w reżyserii Michała Siegoczyńskiego, wygrał 16. Katowicki Karnawał Komedii!

Muzyczna komedia Teatru Powszechnego w Łodzi – Polskiego Centrum Komedii otrzymała najwięcej głosów widzów i zwyciężyła na Dużej Scenie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego.

Teatr Powszechny gratuluje Teatrowi Kamila Maćkowiaka, który na katowickim festiwalu zwyciężył na małej scenie Teatru Korez! To był prawdziwie łódzki finał w Katowicach.

Nagroda na Katowickim Karnawale Komedii to kolejne wyjątkowe wyróżnienie przyznane przez widzów spektaklowi "Chciałem być" (głosami widzów spektakl został uznany za Najlepszy Spektakl 2021 roku w Plebiscycie Plastry Kultury, a za rolę Krzysztofa Krawczyka Mariusz Ostrowski otrzymał w Plebiscycie Publiczności tytuł Najlepszego Aktora XXVII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych).

„Chciałem być" nie jest laurką dla Krzysztofa Krawczyka. Pokazuje życie artysty ze wszystkimi wzlotami i upadkami, opowiada o gwieździe, ale przede wszystkim o człowieku. „Inspirujemy się postacią Krzysztofa Krawczyka, aby dotknąć paradoksu bycia gwiazdą. Najbardziej interesuje mnie pękniecie pomiędzy scenicznym wizerunkiem a tak zwanym normalnym życiem" – podkreśla reżyser i autor sztuki Michał Siegoczyński.Miłosz Słota
Teatr Powszechny w Łodzi
7 lutego 2023
Spektakle
Chciałem być