Chopin i popkultura

Czy byłby celebrytą? Jak radziłby sobie z mediami społecznościowymi i telewizją? Czy prowadziłby bloga? Za sprawą polskich genetyków geniusz muzyki poważnej Fryderyk Chopin ożywa i musi sobie poradzić w XXI wieku. By połączyć wielkiego kompozytora i popkulturę trzeba było brytyjskiego poczucia humoru.

„Open Chopin" jest projektem przygotowanym przez londyńskich młodych producentów, którzy z ironią i lekkością podeszli do naszego narodowego mitu.

Muzykę do przedstawienia muzycznego skomponował Marcin Macuk, znany ze współpracy z Kasią Nosowską oraz zespołem Hey. Słowa do wszystkich utworów w spektaklu napisał Jacek „Budyń" Szymkiewicz, członek zespołu Pogodno oraz Babu Król. Za scenariusz odpowiedzialny jest Wojciech Saramonowicz, współtwórca słynnych „Testosteronu" i „Lejdis". W projekcie udział wzięli znani aktorzy przede wszystkim z warszawskich scen.

Spektaklowi towarzyszą specjalnie przygotowane teledyski oraz wydawnictwo płytowe. Po spektaklach można zakupić CD, na którym znalazło się kilkanaście utworów z przedstawienia „Open Chopin". Wśród nagrań słuchacze odnajdą m.in. brzmienia w estetyce gospel rock, funky czy rap. W studiu nagrań aktorom towarzyszył Owen Oldroyd, aktor znany z londyńskich produkcji musicalowych (wystąpił m.in. w takich tytułach jak „Blood Brothers" czy „Mamma Mia"), współpracujący także z radiem i telewizją BBC.

Produkcja: Project London.(-) (-)
Materiał Teatru
25 września 2014
Spektakle
Open Chopin
Portrety
Robert Talarczyk