Czy wrocławscy artyści dostaną Paszporty Polityki

Aktorka i reżyserka teatralna Barbara Wysocka oraz L.U.C. - muzyk, kompozytor, autor tekstów - to dwoje artystów związanych z Wrocławiem nominowanych do Paszportów "Polityki". Relacja z rozdania we wtorek wieczorem w TVP

Paszporty "Polityki" rozdawane są od 1993 r. Dostają je artyści, którzy mają szansę zaistnienia także poza Polską. Przyznawane są w sześciu kategoriach: teatr, muzyka poważna, muzyka popularna, sztuki wizualne, film i literatura. W poprzednich edycjach laureatami byli m.in.: kompozytorka Agata Zubel, pisarz Marek Krajewski, reżyser teatralny Jan Klata, zespół Skalpel, pisarz Michał Witkowski.

W tym roku nominacje otrzymało dwoje artystów związanych z Wrocławiem. W kategorii muzyka popularna kandydatem jest L.U.C., muzyk, kompozytor, autor tekstów. Barbara Wysocka jest nominowana w dwóch kategoriach: muzyka poważna i teatr, ale we Wrocławiu jest znana z dokonań teatralnych. W Teatrze Współczesnym wystąpiła jako Antonina Wielikanowa w "Księdze Rodzaju 2" w reż. Michała Zadary, a w ubiegłym roku na tej samej scenie wyreżyserowała "Kaspara" Petera Handkego.

Relacja z rozdania Paszportów we wtorek 12 stycznia, program II TVP, godz. 19.towo
Gazeta Wyborcza Wrocław
12 stycznia 2010
Portrety
Barbara Wysocka