Czytanie klasyki

Jako dodatek do głównych spektakli, mamy wydarzenia towarzyszące – dla naszej widowni zaprezentujemy czytania performatywne.
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska – jej czytaniami scenicznymi chcemy zwrócić uwagę na aktualność dramatów.


Te teksty stanowią modelową reprezentację idei feminizmu w literaturze dwudziestolecia międzywojennego, kwestionując archaiczne modele społeczne oraz uprzedmiotowienie kobiet.

„Szofer Archibald" 31 maja - 16:00
„Mrówki" 2 czerwca - 16:00
„Baba-Dziwo" 3 czerwca - 16:00
A na dzień dziecka, nasze wspaniałe dziewczyny z Centrum Edukacji Kulturalnej przygotowały czytania dla naszej najmłodszej widowni!
Krystyna Miłobędzka to polska poetka, autorka sztuk teatralnych dla dzieci. W 1968 roku za sztukę „Siała baba mak" Miłobędzka otrzymała trzecią nagrodę w ogólnopolskim konkursie na sztukę dla dzieci i młodzieży.
„Siała baba mak" 1 czerwca - 10:00
„Ptam" 1 czerwca - 18:00

Szczegółowe informacje możecie znaleźć na stronie: https:-teatropole.pl/47-okt-czytania-performatywne/
Wejściówka na czytanie performatywne wynosi 15 zł. Bilety możecie zakupić na stronie teatropole.pl lub w kasie teatru.
Więcej informacji: https:-teatropole.pl/47-okt-czytania-performatywne/

Koncerty w ramach 47. Opolskich Konfrontacji Teatralnych.

Czas na koncerty! Co wieczór dla naszej widowni zaprezentujemy letnie brzmienia.
- SASE | KACPER SASIN I PRZYJACIELE
SASE to grupa muzyczna złożona z grona znajomych, a ich różne życiowe drogi połączył wspólny mianownik – zamiłowanie do muzyki. W ramach 47. OKT odbędzie się pierwszy koncert zespołu, dlatego przyjdźcie i posłuchajcie!
28 maja - 21:00

- DJ TRAP DOOR
Trap Door – charakteryzuje ich nieszablonowe podejście i szerokie spektrum inspiracji muzycznych. Dzięki temu grane sety muzyczne to często zaskakująca mieszanka wybuchowa, która w zależności od okoliczności może porwać do tańca lub zrelaksować kojącymi dźwiękami.
30 MAJA - 21:00
31 MAJA - 21:00
1 CZERWCA - 20:00

- ALEKSANDRA KWIATKOWSKA QUARTET
Aleksandra Kwiatkowska – aktorka scen muzycznych, która z wyróżnieniem ukończyła Państwowe Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena w Poznaniu. W naszym teatrze wykona znane i lubiane standardy jazzowe oraz przeboje muzyczne w jazzowych aranżacjach.
2 CZERWCA - 21:00

- ZESPÓŁ KROKI
Kroki to zespół wykonujący muzykę elektroniczną, połączoną ze stylistyką soulu, indierocka oraz elementami jazzu. Ich elektroniczny styl jest połączeniem inspiracji zróżnicowanymi gatunkami i przyniósł Krokom charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie.
3 CZERWCA - 21:00

Wstęp wolny.
Więcej informacji: https:-teatropole.pl/47-okt-koncerty/Magdalena Gabert
Materiał Teatru Kochanowskiego w Opolu
25 maja 2023