Czytanie w Centrali

Centrala 71 zaprasza na otwarcie nowego dramatycznego sezonu - tym razem postanowiliśmy poświęcić więcej uwagi rodzimym tekstom. Zaczniemy już 21 września czytaniem "Nocnego autobusu" Michała Walczaka.

Czytanie wyreżyseruje Agata Puszcz, będzie ono połączone z promocją dwutomowej antologii dramatów Michała Walczaka, którą wydało niedawno wydawnictwo Panga Pank.  "Nocny autobus" to, podobnie jak w przypadku innych dramatów Walczaka, szalony zapis dialogu dwojga osób, w tej odsłonie Walczakowego universum spotykających się na przystanku autobusowym. 

W nocy wszystko wygląda trochę inaczej. Kształty się wydłużają, zza każdego rogu może wyskoczyć na nas coś dziwnego, nawet słowa znaczą trochę co innego. Więc gdy dwoje ludzi spotyka się w nocy, to tak, jakby spotykało się we śnie, albo w grotesce. I właśnie tak jest u Michała Walczaka – On i Ona, którzy spotkali się czekając na tytułowy nocny autobus, nie mieli szans w świetle dziennym. A to z kilku powodów – bo w dzień wszystko jest bardziej oczywiste, bo przecież nie wiadomo, czy im się to wszystko po prostu nie przyśniło... Dodatkowo spotkanie uatrakcyjni krótki, ale spektakularny występ Nocnego Autobusu we własnej osobie!

Michał Walczak uchodzi za jednego z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia. Urodził się w 1979 roku. Zadebiutował dramatem "Piaskownica" zrealizowanym między innymi w Teatrze TV i Teatrze Polskiego Radia, jego kolejne teksty trafiały na deski m.in. Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu i Teatru Narodowego w Warszawie.  

Agata Puszcz to młoda reżyserka, studentka Akademi Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Więcej informacji na stronie www.centrala71.pl(-)
Materiały Organizatorów
18 września 2009
Portrety
Michał Walczak