Dinozaury Ewy Kopacz i nie tylko

Już po raz 23. Program 3 Polskiego Radia zaprasza słuchaczy do wybrania najbardziej zaskakującej, zabawnej lub wręcz absurdalnej wypowiedzi osoby z polskiej sceny politycznej. Tym razem Trójka sięgnęła po monologi i stwierdzenia nie tylko z roku minionego, ale również bieżącego – stąd „+" w nazwie.

W plebiscycie „Srebrne Usta 2018 Plus", który rozpoczął się w czwartek 21 marca, wśród nominowanych znaleźli się m.in. Robert Biedroń, Ewa Kopacz, Paweł Kukiz, Marek Kuchciński i Ryszard Petru. Wyniki głosowania poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w kwietniu w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Codziennie od 21 marca do 9 kwietnia na antenie radiowej Trójki prezentowane będą najgłośniejsze, najzabawniejsze, najbardziej kontrowersyjne, ale zawsze głośno komentowane wypowiedzi. W tym roku o tytuł „Srebrnoustych 2018 Plus" rywalizować będzie dziesięcioro kandydatów: Robert Biedroń, Tadeusz Cymański, Grzegorz Długi, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Ewa Kopacz, Władysław Kosiniak-Kamysz, Paweł Kukiz, Marek Kuchciński, Ryszard Petru i Joanna Scheuring-Wielgus.

Do 14 kwietnia słuchacze mogą głosować na wybrane wystąpienie za pomocą SMS-a z nazwiskiem wybranego kandydata, wysłanego pod numer 71 335 oraz za pośrednictwem strony internetowej srebrneusta.polskieradio.pl, na której można wysłuchać wypowiedzi wszystkich nominowanych. Na stronie dostępny jest także regulamin plebiscytu.

Uroczysta Gala „Srebrne Usta 2018" odbędzie się w kwietniu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej i będzie transmitowana na antenie Programu 3.

Srebrne Usta to plebiscyt Programu 3 Polskiego Radia, w którym słuchacze wybierają niebanalne wypowiedzi polskich polityków. Został zainicjowany w 1992 roku przez dziennikarkę Trójki – Beatę Michniewicz. Myślą przewodnią plebiscytu jest przysłowie: „Mowa jest srebrem, a milczenie złotem".

W poprzednich edycjach zdobywcami „Srebrnych Ust" byli między innymi: Władysław Bartoszewski, Zyta Gilowska, Grzegorz Kołodko, Bronisław Komorowski, Janusz Korwin-Mikke, Aleksander Kwaśniewski, Leszek Miller, Waldemar Pawlak, Ryszard Petru, Jan Maria Rokita, Nelli Rokita, Marek Sawicki, Marek Suski, Donald Tusk, Lech Wałęsa.

W ubiegłym roku słuchaczom Trójki i internautom najbardziej spodobała się słynna wypowiedź byłego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego o San Escobar.Artur Szklarczyk
Materiał Polskiego Radia
21 marca 2019
Teatry
Polskie Radio