Diva operowa na początek sezonu

Aktorka kreuje w nim postać Nory Sedler, primadonny assoluty światowych scen operowych, która jesienią 1941 roku zostaje deportowana do Litzmannstadt Getto (Łódź). Przybywa w transporcie wraz z dużą grupą żydowskich artystów z Europy Zachodniej. Uniknęła zagłady. Wiele lat po wojnie jest dojrzałą kobietą, wybitną śpiewaczką.

W garderobie Metropolitan Opera w Nowym Jorku Nora otrzymuje bilecik anonsujący spotkanie z młodym kompozytorem, wielbicielem jej talentu. Mężczyzna podpisał się tym samym nazwiskiem, jakie nosiła polska rodzina, która uratowała dziecko Nory, urodzone w getcie w Łodzi. Nora nigdy nie widziała syna. Publiczność staje się więc świadkami przeżyć, które zgotował jej los.

Tym przedstawieniem Wioleta Komar wygrała niedawno Międzynarodowy Festiwal Monodramów Monomaffia w Estonii. To już kolejna nagroda dla niej za "Divę". Od premiery w marcu 2010 roku spektakl został m.in. nagrodzony w 2011 roku w Nowym Jorku podczas 2. United Solo Theater Festiwal. Tam Wioleta Komar została uznana za najlepszą aktorkę. Otrzymała również nagrodę specjalną marszałka województwa pomorskiego.

Początek spektaklu w piątek o godz. 19. Bilety w cenie 20 i 10 złotych można kupić w Rondzie przy ul. Niedziałkowskiego 5a, rezerwacja pod nr. tel.: 59 842 63 49.Daniel Klusek
Głos Pomorza
5 września 2013