Do zobaczenia we Wrocławskim Teatrze Lalek!

Pierwsze przedstawienia „Skarpety i papiloty” (4+) oraz Afrykańską przygodę (1-3) widzowie zobaczą już 29 i 30 maja. W czerwcowym repertuarze znajdą się spektakle dla młodszych i starszych widzów, a będą to m.in.: „Tesla vs. Edison” (6+), „Kręcipupa” (1-5), „Calineczka” (4+) oraz „Dżungla” (0,5-2,5). Szczegółowe informacje na stronie WTL w zakładce Repertuar.

Poza dobrze znanymi tytułami Wrocławski Teatr Lalek przygotowuje dwie premiery. 5 czerwca zaprasza na polską prapremierę spektaklu LOT PRZEZ TĘCZĘ w reżyserii Radosława Kasiukiewicza. To historia o przyjaźni i solidarności. Jej bohaterka, myszka Piki ma wielkie marzenie: chciałaby pofrunąć wysoko do nieba, zobaczyć świat z góry i przelecieć przez tęczę. Jej przyjaciele, Tipo i Chiki, robią wszystko, żeby mogła je spełnić. Nie powstrzyma ich nic i nikt, nawet wielki szczur Rydlak, chcący zająć mysią norkę. Z pomocą przychodzi mędrzec Ziba i jego wynalazki, a także tajemnicza latająca mysz, którą znają wszystkie dzieci...

Drugie z premierowych przedstawień to JAKI TEN ŚWIAT JEST WIELKI, spektakl oparty na motywach 7 baśni Hansa Christiana Andersena: „Pasterka i kominiarczyk", „Dziewczynka z zapałkami", „Dzielny cynowy żołnierz", „Nowe szaty cesarza", „Choinka", „Stara latarnia" i „Stokrotka" w nowym przekładzie Bogusławy Sochańskiej. W reżyserii duetu SKUTR jest on jednak czymś więcej niż adaptacją baśni – teatralną podróżą po świecie Andersena, pryzmatem, przez który możemy na nowo spojrzeć na twórczość wielkiego Duńczyka. Twórcy potraktowali literacki oryginał jako punkt wyjścia, wraz z aktorami szukając odpowiedzi na pytania: co te historie znaczą dziś i czym są dla każdego z nas. Premiera 18 czerwca.

JAKI TEN ŚWIAT JEST WIELKI! to druga odsłona projektu pt. „anderSEN O TEATRZE", który w październiku 2020 r. miał swoją premierę online.

Nie zapominamy również o tych Widzach, którzy z różnych powodów nie będą mogli oglądać przedstawień na żywo. Z myślą o nich kontynuujemy emisję spektakli online. Na naszym kanale VOD dostępne są tytuły dla najmłodszych i nieco starszych widzów: NOC BEZ KSIĘŻYCA (5+) KRZYWIRYJEK (6+), SAM, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE (13+) oraz POMNIK (14+). Niezmiennie można je zobaczyć w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Koszt dostępu to jedynie 15 zł dla całej rodziny.

Szczegółowe informacje znajdziecie na naszej stronie www.teatrlalek.wroclaw.plPiotr Soroka
Materiał Teatru
10 maja 2021