Duety Nieistniejące

Teatr Dada von Bzdülöw wraca na trasę ze spektaklem "Duety Nieistniejące". Od czasu premiery (wrzesień 2011/Teatr Studio - Warszawa) przedstawienie pokazane zostało w Pekinie, Seulu, Busan, Wilnie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Jeleniej Górze, Kaliszu.

Po prezentacji na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych napisano:

"Zbudowane na technice cytatu, czy jak woli Bzdyl - recyclingu, "Duety nieistniejące", przetwarzają dotychczasowe dokonania zespołu (m.in. słynną "Magnolię", "Przed południem, przed zmierzchem"). Choreografia, projekcje wyimków z twórczości gdańskiego poety Grzegorza Kwiatkowskiego, gra w planie aktorskim, improwizowane wypowiedzi z offu - różnorodne tworzywo usuwa Dadę poza teatr strice ruchowy, czyni zjawiskiem bogatszym. "Duety..." mają w sobie chłód dopracowanej struktury i żywiołowość choreografii, której niewygładzona faktura i złamana synchroniczność odsłaniają improwizatorską stronę. Losy odwiecznego duetu, który nie może się spełnić, to dopiero punkt wyjścia do innych interpretacji."

Kompozycję muzyczną do spektaklu stworzył Mikołaj Trzaska, wybitny trójmiejski muzyk jazzowy, współpracujący z Teatrem Dada od 10 lat. Muzyka Mikołaja Trzaski jest "aktorem" "Duetów Nieistniejących" dialogującym z tancerzami: Katarzyną Chmielewską i Leszkiem Bzdylem.

Kolejne prezentacje "Duetów Nieistniejących" w kwietniu:
- Dniepropietrowsk - Ukraina
- Białystok - Białostocki Teatr Lalek (Festiwal Kalejdoskop)(-)
Materiał Teatru
16 lutego 2013