Dzieci potrafią

Teatr Tańca i Ruchu Rozbark już po raz trzeci zorganizował dla najmłodszych artystyczne półkolonie. Przez tydzień w murach dawnej cechowni powstawał dziecięcy spektakl, który można było obejrzeć w miniony piątek.Postanowiliśmy, że półkolonie będą miały formę warsztatów artystycznych prowadzonych przez profesjonalnych artystów i pomysł -jak się okazało - wypalił, bowiem zgłosiło się do nas 27 kandydatów na młodych aktorów. Dzieci - jak się okazuje - są obdarzone wrodzonym talentem, a im młodsze, tym bardziej jest on widoczny - mówi Anna Wróblowska.

Zajęcia warsztatowe trwały przez cały tydzień w trzygodzinnych blokach. Dla ułatwienia stworzono dwie grupy dzieci: w wieku od 6 do 9 lat i od 10 do 14. Pierwsza część miała charakter wokalno aktorski, druga tańca współczesnego, natomiast trzecia dotyczyła szeroko pojmowanej nauki scenografii.

Chociaż dzieci ćwiczyły oddzielnie, prowadząca warsztaty

Agnieszka Rąj-Kubat, aktorka z teatru w Będzinie, postanowiła zorganizować wspólny podsumowujący wszystko spektakl. Stworzyła w tym celu własną choreografię i scenografię. Cykl spotkań odbywał się w siedzibie rozbarskiej placówki, która dysponuje kilkoma pomieszczeniami studyjnymi. - Taka forma zagospodarowania wolnego czasu dzieciom sprawdza się u nas. Nie chcieliśmy organizować typowych półkolonii, tym bardziej iż jesteśmy placówką o profilu artystycznym i aż prosi się o to, aby kreować u nas na każdym kroku małych artystów. Dowodem tego jest zresztą efekt końcowy w postaci spektaklu. Teraz ogłaszamy przerwę w tego typu zajęciach, jednak już zimą zorganizujemy podobne warsztaty - tłumaczy Karolina Staneczek z działu promocji rozbarskiego teatru.S .
Życie Bytomskie
31 sierpnia 2018